Колектив кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика під керівництвом його завідувача, заслуженого лікаря України професора Сергія Саволюка активно розвиває значну кількості наукових напрямів, що реалізуються на клінічних базах кафедри.

Особливою складністю та сучасною хірургічною технологічністю виокремлюється напрям симультанної (поєднанної, комбінованої, гібридної) хірургії органів черевної порожнини, заочеревинного простору та малого тазу.

Накопичення та узагальнення кафедрального клінічного досвіду застосування мультимодальної програми хірургії швидкого відновлення дозволило комплексно та мультидисциплінарно підійти до сучасного вирішення складної хірургічної проблеми – одномоментного малотравматичного малоінвазивного лікування поєднаної патології органів черевної порожнини, заочеревинного простору та малого тазу,

Колектив кафедри має напрацювання та цікаві практичні кейси симультанних утручань в антирефлюксній, баріатричній та колоректальній хірургії, в мультидисциплінарній хірургії інфільтративного ретроцервікального ендометріозу, в хірургії діафрагмальних та черевних гриж,  спайкової хвороби очеревини та  реконструкції складних дефектів черевної стінки, в ургентній та плановій гінекології, колопроктології та флебології.

Величезний масив клінічної інформації опрацьовується колективом кафедри хірургії та судинної хірургії в рамках науково-дослідних проєктів, дисертаційних досліджень, результати яких публікуються у наукометричних статтях, а також використовуються під час  навчання лікарів-хірургів на циклах тематичного удосконалення та спеціалізації.