Google search

 
 

20 січня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика організувала та провела перші факультативні заняття для лікарів з усієї України: «Консиліум фахівців при коморбідних станах».

Захід відбувався онлайн в режимі реального часу та особливо цікавим був для сімейних лікарів, пульмонологів, кардіологів, терапевтів.

Такі заняття проводяться з освітньою метою, відкривають нові діагностичні можливості для лікарів та дають змогу обмінюватися клінічним досвідом.

Зустріч розпочалася з доповіді д.мед.н., пров. наук. співробітник ДУ «Національного інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» Ярослава Дзюблика: «Критерії фармакотерапії ХОЗЛ згідно рекомендацій GOLD 2024». Важко переоцінити важливість і детальність поданого матеріалу, як зазначають слухачі: це професійна школа навчання лікування ХОЗЛ.  Доповідач виклав новітні рекомендації з цього питання, деталізував окремі кейси лікування.  

«Родзинкою» зустрічі став клінічний розбір пацієнтки, яка була запрошена на консиліум. Лікарі змогли особисто задати питання відносно скарг, динаміки хвороби, попереднього лікування. Найбільш цікавим для лікарів-практиків була можливість висловити свою думку під час аналізу причин виникнення хвороби за рахунок уточнення скарг пацієнтки. Колегіальне обговорення призвело до уточнення діагнозу та корекції лікування. 

Асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика к.мед.н. Тетяна Сімагіна представила інформацію ще до одного клінічного випадку (порушенням ритму серця і асоційованими хворобами) та запросила лікарів до дискусії. Консультантами виступили: завідувач кафедри кардіології нашого університету професор Марина Долженко та відповідальна за навчально-методичну роботи кафедри фармації, к.пед.н. Наталія Білоусова.  Після обговорення клінічного випадку Н. Білоусова зупинилася на аспектах взаємодії лікаря-практика та клінічного фармацевта, а також розкрила можливості застосування рівня доказовості лікарських препаратів в роботі фармацевта.

Велика подяка всім лікарям за активну участь у онлайн спілкуванні.

Про всі наступні зустрічі можна дізнатися на сайті Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також