2 січня 2024 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика розпочалося навчання 17 лікарів-інтернів 2 року за спеціальністю «Хірургія».

Завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії професор С. Саволюк на вступній лекції ознайомив лікарів про план 2-го року навчання в інтернатурі та завдання, які стоять перед молодими фахівцями у складних умовах повномасштабної військової агресії. Були деталізовані вимоги щодо рівня підготовки з акцентом на оволодіння сучасними малоінвазивними хірургічними (лапароскопічні, ендоскопічні, пункційні) методиками та технологіями швидкого відновлення, підкреслена важливість дотримання принципів доказової медицини в умовах ургентної та планової хірургії. Завідувач кафедри розповів про досвід кафедри, набутий під час активних бойових дій, про особливості та умови надання хірургічної допомоги військовим та цивільному населенню.

Лікарям-інтернам представлені графіки лекцій, семінарських та практичних занять, які будуть проводитися як в дистанційному (онлайн) форматі, так і аудиторно на різних клінічних базах кафедри.

Для відпрацювання базових мануальних навичок, зокрема з лапароскопії (лапароскопічні тренажери, електрохірургічні інструменти та платформи, зшиваючи апарати), а також погоджено графік роботи цієї групи лікарів-інтернів у симуляційному класі кафедри. Особливу увагу приділено підготовці до ліцензійного іспиту КРОК-3.

Актуальність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів