У жовтні 2023 року до навчання на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) приступив докторант – к. мед. н. В. Ткалич. Науковим консультантом призначено завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії, заслуженого лікаря України, професора С. Саволюка.

Затверджена тема докторської дисертації «Імплементація програми хірургії швидкого відновлення в планову та ургентну торакальну хірургію» передбачає перспективні науково-практичні дослідження щодо реалізації малоінвазивної малотравматичної хірургічної стратегії при окремих видах ургентної та планової торакальної патології.

Робота над виконанням докторської дисертації відкриває нові хірургічні горизонти та перспективи, що будуть реалізовані в галузі торакальної хірургії створеною на кафедрі мультидисциплінарною хірургічною командою співробітників під керівництвом професора С. Саволюка.

Крім того, це створило передумови щодо презентації нових хірургічних можливостей перед співробітниками однієї з найбільших у місті Києві багатопрофільної лікарні КНП КМКЛ № 8, яка є основною клінічною базою кафедри.