28 листопада 2023 р. відбулась визначна подія в житті кафедри дитячої хірургії, анестезіології, ортопедії та травматології. Завідувач відділення інтенсивної терапії Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова, аспірант кафедри Роман Зацаринний блискуче захистив дисертаційну роботу "Ефективність та безпечність безперервного внутрішньовенного введення лідокаїну, як компонента інтраопераційного знеболення та післяопераційної інтенсивної терапії при обширних резекціях печінки" та здобув науковий ступінь доктора філософії. Робота викликала жваву академічну дискусію та наукове схвалення всіх присутніх колег анестезіологів та хірургів.

В ролі офіційних опонентів на захисті нашого аспіранта виступили: ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, заслужений лікар України, лауреат Національної премії України імені Бориса Патона професор Юрій Кучин;  проректор з науково-педагогічної роботи та безперервного професійного медичного розвитку Київського Медичного Університету, завідувач науково-дослідного відділення Національного Інституту Раку професор Олександр Галушко.

Подія відбулась в теплій, дружній та мега професійній атмосфері.

Весь колектив кафедри щиро вітає та відчуває гордість за свого колегу.

Впевнені, що це лише перше, але далеко не останнє блискуче досягнення Романа Зацаринного в науковій царині.