Google search

 
 

Серед лікарів є гарна традиція суботу починати з навчання. Ось і 11 листопада кардіологи, сімейні лікарі, терапевти, неврологи, пульмонологи, ендокринологи зібралися на факультативні заняття, що організовує та проводить кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика онлайн.

Головною метою таких зустрічей є поширення інформації щодо сучасних рекомендацій і вивчення найбільш актуальних питань клінічної практики у сфері догляду за пацієнтами з коморбідними станами.

Головна тема заходу торкалася аспектів профілактики ішемічного інсульту. Завідувач кафедри кардіології професор Марина Долженко провела майстер-клас: «Рекомендації щодо первинної профілактики ішемічного інсульту. Погляд кардіолога». Детально було розкрито тему факторів ризику ішемічного інсульту та як на них впливати, розібрали алгоритм діагностики, що запропонований в міжнародних рекомендаціях 2021 року.

Рекомендації щодо вторинної профілактики ішемічного інсульту в клінічній практиці (менеджмент ліпідного спектру) представила  невролог медичної науково-дослідницької клініки «Хельсікор» (Грузія), Кетеван Угулава. У доповіді були озвучені різні види інсультів та їх частота виникнення,  стратегії управління ліпідним профілем.

Про роль соціальних факторів ризику для первинної та вторинної профілактики ішемічного інсульту доповів завідувач кафедри невідкладних станів нашого університету, д.мед.н. Антон Волосовець, зосереджуючи увагу лікарів на головному питанні, як не допустити виникнення інсульту і що про це говорить міжнародна спільнота лікарів.

«Критерії фармакотерапії ХОЗЛ згідно рекомендацій GOLD 2023, – тема майстер-класу лікаря-пульмонолога, керівника центру респіраторної медицини та алергології лікарні «Феофанія» Світлани Гук. Розпочали з обговорення цілей базової терапії ХОЗЛ, що включають зменшення симптомів та зменшення ризику прогресування захворювання, загострень та зниження смертності. Детально спікер розповів про фармакологічну підтримку досягнення мети у лікуванні ХОЗЛ.

Практичні аспекти попередження кровотеч на антикоагулянтній терапії. Чи можна щось реально зробити? Відповідь на це питання шукав керівник Волинського обласного центру кардіоваскулярної патології професор Андрій Ягенський.

Завідувач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини Буковинського державного медичного університету професор Віктор Тащук прочитав лекцію на тему: «Пацієнт з АГ та супутнім цукровим діабетом - "таргетна" гіпотензивна терапія». У 2023 році Європейське товариство кардіологів випустило нові рекомендації щодо менеджменту артеріальної гіпертензії, про всі основні зміни можна було дізнатися від доповідача.

Цікава дискусія розгорнулася між професором Мариною Долженко та асистентом кафедри кардіології к.мед.н. Тетяною Сімагіною щодо лікування пацієнта з коморбідною патологією після ІМ на тлі гіпертонічної хвороби з хронічним простатитом. Всі нюанси лікування розглядали на основі реального клінічного випадку.

Протягом усього часу зустрічі надходили питання від слухачів, на які були дані розгорнуті відповіді з посиланням на сучасні рекомендації та наукові дослідження.

Про всі майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також