4 листопада кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела безкоштовний факультатив, присвячений питанням профілактики інсульту, хронічної хвороби нирок та ожиріння. Заняття відбулися он-лайн.

Розширення знань та поглиблення діагностичних компетентностей лікарів з огляду на світові тенденції в медицині є метою проведення даного заходу.

Як не допустити виникнення інсульту? На які фактори ризику варто звертати особливу увагу? Відповіді на ці питання надав завідувач кафедри невідкладних станів НУОЗ України імені П.Л. Шупика, д.мед.н. Антон Волосовець у своїй лекції: «Профілактика внутрішніх факторів ризику ішемічного інсульту».

Ще однією глобальною проблемою охорони здоров’я є хронічна хвороба нирок (ХХН), яку нещодавно було визнано прихованою епідемією. У країнах із високим та середнім рівнем доходу ХХН найчастіше спричиняється цукровим діабетом або гіпертонічною хворобою. Старший науковий співробітник ДУ «Інституту нефрології НАМН України», к.мед.н. Олена Лобода детально розповіла про те, як захистити нирки при цукровому діабеті, які медикаментозні препарати найкраще з цим справляються.

Завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Марина Долженко присвятила свою доповідь ожирінню як фактору серцево-судинного ризику під час COVID 19. Говорили як про лікування так і про профілактику цього патологічного стану. Також детально розглянули метаболічні та ендокринні порушення, що можуть призводити до збільшення ваги.

Кожен спікер після своєї доповіді відповідав на питання, що надійшли від лікарів.

Як завжди, про всі найцікавіші заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.