7 листопада 2023 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика відбувся міжкафедральний семінар за участю співробітників профільних кафедр.

На семінарі були розглянуті матеріали дисертації здобувача ступеня доктора філософії очного аспіранта кафедри хірургії та судинної хірургії 4-го року навчання А. Дембіцького на тему: «Тактика комплексного хірургічного лікування хронічної венозної недостатності С5-С6 клінічного класу» (галузь знань 22 "Охорона здоров’я", спеціальність 222 "Медицина"), що виконана під керівництвом завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії професора С Саволюка.

Головою міжкафедрального семінару було призначено завідувача кафедри хірургії та проктології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професора Я. Фелештинського; рецензентами: професора кафедри хірургії та трансплантології В. Сморжевського та доцента кафедри хірургії та трансплантології Н. Присяжну.

У доповіді аспірант висвітлив основні положення роботи, акцентуючи увагу на актуальності представленої хірургічної проблеми, враховуючи динаміку вітчизняних та світових показників захворюваності на варикозну хворобу та її ускладнення у вигляді трофічних виразок; здійснена оцінка ранніх та віддалених результатів застосування ендовенозної електрозварювальної технології під час виконання малоінвазивних втручань, клітинних технологій та терапії негативним тиском.

У виступах рецензентів була підкреслена важливість проведеного дисертаційного дослідження, особливо медико-соціальний аспект обраної наукової проблеми, її практичне та теоретичне значення та вирішення проблеми сучасними малоінвазивними хірургічними методами, клітинними технологіями та терапією негативним тиском.

Вітаємо А. Дембіцького та бажаємо подальших наукових досягнень.