30 жовтня 2023 року для лікарів-інтернів спеціальності «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія» відбулась відкрита онлайн лекція на тему «Клінічна мікробіологія. Вчення про мікробіом і віром. Мікроекологія шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів, шкіри та слизових оболонок, сечостатевої системи».

Лектор, асистент кафедри мікробіології, вірусології та імунології, кандидат біологічних наук Віта Ліновицька розповіла про фактори, які призвели до формування клінічної мікробіології з позицій мікроекології ряду систем та органів людини (шлунково-кишкового тракту, дихальних шляхів, шкіри та слизових оболонок, сечостатевої системи).

Протягом лекції наголошувалося про важливість знань про мікроекологію організму людини для лікування та профілактики різноманітних інфекційних захворювань, в тому числі внутрішньо-лікарняних інфекцій, що включає застосування мікробіологічних методів лабораторної діагностики. Оскільки завданнями клінічної мікробіології є не тільки лікування та профілактика інфекційних хвороб, але й розробка та об’єктивізація новітніх методів лабораторної діагностики, а також робота в системі мікробіологічного моніторингу у лікувально-профілактичних закладах, то знання особливостей мікроекології людини є важливим для професійної діяльності спеціалістів з лабораторної діагностики.

Відкриту лекцію відвідав декан фармацевтичного та медико-профілактичного факультету професор Василь Михальчук, який відзначив високий навчально-методичний рівень її проведення, доступність викладання для слухачів, інформативність ілюстративного матеріалу.