Основною клінічною базою кафедри хірургії та судинної хірургії (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) є хірургічні відділення КНП КМКЛ № 8, де за сприяння адміністрації (директор – член-кореспондент НАМН України, професор І. Хоменко) формуються умови для вирішення надскладних хірургічних завдань, підтримуються хірургічні ініціативи та інновації щодо постійного розширення спектру хірургічних утручань.

Оскільки складні хірургічні випадки та ситуації вимагають мультидисциплінарних підходів з поєднанням експертної фахової хірургії, то за безпосередньої участі завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика професора С. Саволюка відбувається постійне збільшення переліку виконуваних у клініці хірургічних утручань.

Поряд із впровадженими малоінвазивною багатовекторною ургентною та плановою абдомінальною та тазовою хірургією, малоінвазивною флебологією, герніологією та колопроктологією, баріатричною хірургією, радикальною та паліативною онкохірургією активного розвитку набуває збільшення кількості хірургічних утручань з приводу ендокринної патології, і це не обмежується лише впровадженням мультидисциплінарних сучасних підходів щодо хірургії синдрому діабетичної стопи та її ускладнень.

Упродовж стислих термінів відбулося збільшення кількості виконаних лапароскопічних та відкритих утручань на наднирниках та щитовидній залозі.

Реалізація цих складних хірургічних завдань здійснюється на тлі посилення та поглиблення міжкафедральної взаємодії провідних хірургічних кафедр нашого університету – кафедри хірургії та судинної хірургії та кафедри хірургії та трансплантології, зокрема тісній співпраці в операційній завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії, професора С. Саволюка та професора кафедри хірургії та трансплантології, члена-кореспондента НАМН України професора А. Коваленка, що сприяє накопиченню хірургічного досвіду та збільшує привабливість наших кафедр щодо залучення слухачів на цикли тематичного удосконалення та спеціалізації до нашого університету.

Актуальність матеріалу: 73.5% - 2 Голосів