Google search

 
 

Формування наукової еліти є визначальним завданням Української наукової стоматологічної школи. Відповідальне ставлення до підготовки аспірантів на третьому освітньо-науковому рівні є вимогою МОН та МОЗ України.

Оскільки завтра, саме молоде покоління науковців-стоматологів буде визначати напрями вдосконалення допомоги населенню, представляти Україну на міжнародних конгресах, публікувати статті з результатами клінічних досліджень у міжнародних журналах. По якості цих досліджень будуть говорити і про Українську наукову стоматологічну школу.

26 жовтня за ініціативою відомих науковців, професорів Ірини Мазур та Мирослави Дрогомирецької в НУОЗ України імені П.Л. Шупика було проведено науковий хаб аспірантів стоматологічного факультету «Організація та проведення наукових досліджень на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти». Захід спрямований на покращення якості виконання наукових досліджень, зокрема з врахуванням стрімкого розвитку цифровізації.

Перед аспірантами виступила проректор з наукової роботи професор Наталія Савичук, яка акцентувала на індивідуальній освітній траєкторії як персонального шляху реалізації особистісного потенціалу здобувача ступеня доктора філософії.

Важливим моментом в проведенні наукових досліджень є дотримання етичних та морально-правових принципів про що було в доповіді голови комісії з етики та академічної доброчесності професора Сергія Саволюка. Аспіранти були ознайомлені з основними нормативно-правовими документами, що стосуються принципів дотримання академічної доброчесності під час оприлюднення результатів своїх досліджень.

Основні питання етапів планування, підготовки та проходження атестації аспіратів згідно Постанови КМУ були висвітлені у доповіді завідувача відділу аспірантури та докторантури НУОЗ України імені П. Л. Шупика доцента Наталії Серьогіної.

Про питання щорічної підготовки та алгоритму проходження атестації здобувачів наукових ступенів на стоматологічному факультеті йшлося в доповіді декана стоматологічного факультету, професора Ірини Трубки.

Досвідом підготовки дисертаційної роботи від планування, проведення наукових досліджень до публікації результатів поділилась в своїй доповіді професор Ірина Мазур.

Прискіпливі вимоги наукової спільноти висуваються до якості проведення статистичної обробки даних, без чого не можливо ані спланувати, ані порахувати результати наукових досліджень. Як працювати з R-програмою поділився доцент Володимир Новошицький.

У заході взяли участь аспіранти першого і другого року навчання, саме ті, хто починає свій шлях у науці. Присутні змогли поставити конкретні питання з виконання своєї наукової роботи та отримати детальні професійні відповіді. Позитивні враження від спілкування під час наукового хабу залишаються як у аспірантів, так і у доповідачів. Адже щоб вимагати, треба навчати нашу молодь. Умови для навчання створюємо разом та очікуємо успішні результати від наших науковців. 

А на завершення обговорили болюче питання кожної людини: «Що є щастям в нашому житті?». І погодились, що вчитися, досліджувати, писати, творити – і є ознаками щастя науковця!

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також