Завідувач кафедри гастроентерології, дієтології і ендоскопії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, чл-кор. НАМН України професор Наталія Харченко та доцент кафедри Ігор Лопух взяли активну участь у роботі  31-й Об’єднаного Європейського гастроентерологічного тижня (UEGWeek 2023), який відбувався 14-17 жовтня 2023 р. у м. Копенгагені (Королівство Данія).

В роботі конгресу приймали участь 11 001 делегатів із 119 країн світу. Найбільша кількість учасників – представники Європейських країн (68,3%), Азії - 15,8%, Північної Америки - 9,1%, Африки - 2,3%, Латинської Америки та країн Карибського басейну - 2,2%, Австралії - 2,2%. У роботі Гастротижня брали участь 33 представники України.

Робота конгресу розпочалась з курсу післядипломної освіти, який проходив 14-15 жовтня. Учасники ознайомились із сучасними досягненнями і перспективами розвитку гастроентерології та ендоскопії, відвідуючи наукові пленарні засідання, курс післядипломної освіти, презентації постерних доповідей, симпозіуми провідних фармацевтичних компаній світу. Велику зацікавленість у лікарів викликали сесії, які були присвячені аналізу помилок у діагностиці та тактиці лікування хворих з гастроентерологічною патологією, питанням харчування, психотерапевтичних підходів у лікуванні функціональних захворювань, новітнім методам візуалізації, сучасним ендоскопічним технологіям, аналізу клінічних випадків.

16 жовтня 2023 р. відбувся урочистий прийом з нагоди 31-ої річниці UEG конгресу, де відбулося нагородження переможців у наступних номінаціях: UEG Lifetime Achievement Award – професор Jan Tack (Бельгія), UEG Research Prize – професор Michael Bretthauer (Норвегія), UEG Journal Best Paper Award – професор Robert Huneburg (Німеччина) тощо. Було представлено новообраного президента UEG на 2024-2025 роки  – відомого професора Каролінського університету у галузі панкреатології Mathias Lohr (Швеція).

Наступний 32-й Об’єднаний європейський гастроентерологічний тиждень відбудеться  12-15 жовтня 2024 р в м. Відні (Австрійська Республіка).