Google search

 
 

2 вересня відбувся перший в цьому навчальному році факультатив, організований кафедрою кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Захід був особливо цікавий для сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, акушер-гінекологів.

Зустріч розпочалася з привітання завідувача кафедри кардіології Марини Долженко. Професор зазначила, що мета проведення заходу є поглиблення знань лікарів з огляду на сучасні наукові досягнення.

Професор кафедри кардіології, лабораторної та функціональної діагностики ХНУ імені В.Н. Каразіна  Лариса Яковлева розглянула професійні рекомендації щодо вибору антикоагулянту при неклапанній фібриляції передсердь, та озвучила відповідь на практичне питання щодо того, які медикаменти краще допомагають у профілактиці великих судинних подій.

Специфічним фенотипам артеріальної гіпертензії в світлі оновлених рекомендацій 2023 року була присвячена лекція професора, завідувача кафедри внутрішніх хвороб та симуляційної медицини Запорізького державного медико-фармацевтичного університету Дмитра Лашкула. Особлива увага була зосереджена на  вимірюванні артеріального тиску поза лікарнею і як ці значення впливають на встановлення діагнозу артеріальної гіпертензії.

Особливістю зустрічі став Юридичний консиліум.  Разом з юристом Іваном Тесленком обговорили питання захисту лікарів від необґрунтованого кримінального переслідування. Дуже багато питань надійшло від лікарів: щодо нормативів робочого часу, розголошення лікарської таємниці, анонімних скарг та як вести себе в таких ситуаціях.  Надані відповіді були  детальними з посиланнями на нормативно-правову базу.

У червні 2023 року Європейське товариство кардіологів опублікувало нові рекомендації щодо менеджменту артеріальної гіпертензії. Великий розділ в новому документі присвячений лікуванню цієї патології у вагітних.  Доцент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Ірина Давидова ознайомила аудиторію з основними змінами, звернула увагу на вплив гіпотензивних препаратів на плід та жінку, а також найчастіші ускладненні, що виникають у таких пацієнтів.

Професор Марина Долженко провела майстер-клас: «Первинна профілактика ІХС за рекомендаціями АСС/АНА 2023 року». Як попередити великі несприятливі кардіоваскулярні події, що залежить від лікаря та від пацієнта, як правильно навчити хворих зменшити свої серцево-судинні ризики, як можна допомогти, крім медикаментозної терапії – на всі ці питання спікер дала детальні відповіді.

Більш детально про наступні події можна дізнатися на веб-порталі WebCardio.org або у додатку MedUA.

Дякуємо всім, що навчаєтесь разом з нами.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також