Кафедра офтальмології НУОЗ України імені П.Л. Шупика – ровесниця нашого університету.  З 1918 року - рік заснування Київського інституту удосконалення лікарів – функціонує й кафедра офтальмології.

Першим завідувачем кафедри був ректор інституту удосконалення лікарів професор Михайло Левицький (1871-1942), який очолював кафедру до 1929 року. З іменем видатного хірурга-офтальмолога, організатора та педагога Михайла Левицького пов’язано введення офтальмологічної термінології   українською мовою, розвиток підготовки лікарів-офтальмологів та підвищення їхньої кваліфікації під час професійного розвитку. Під редакцією М. Левицького побачили світ збірки праць українською мовою «Праці очної клініки», створена українська офтальмологічна школа, розвивалося Київське офтальмологiчне товариство.

Наукові та технологічні досягнення надання офтальмологічної допомоги населенню постійно вдосконалюються, але підходи професійної відданості та традиції забезпечення максимальної якості допомоги, що закладалися під час створення кафедри та інституту, залишаються незмінними.

Сучасна офтальмологія широко використовує можливості телемедицини та новітніх інформаційних технологій, постійно вдосконалює методи хірургічного втручання, консервативного лікування та профілактики очної патології.

Вітаємо наших колег із святом - Міжнародним днем офтальмології. Щиро бажаємо міцного здоров’я, творчого та професійного розвитку, нових наукових досягнень та впроваджень на благо та збереження здоров’я населення нашої країни.

Нагадуємо, що 12 жовтня відзначається Всесвітній день зору, який проводиться під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також запрошуємо на цикли кафедри офтальмології нашого університету, які розпочнуться вже у вересні: цикл спеціалізація «Дитяча офтальмологія» (для офтальмологів) – з 25 вересня, цикл тематичного удосконалення «Глаукома» - з 11 вересня (е-mail: [email protected])