24-25 червня 2023 року відбувся тренінг Polytrauma Surgical Skills for Management of War Trauma від БО «MedGlobal Ukraine» за підтримки Національного університету охорони здоров’я Ураїни імені П.Л. Шупика.

Команда американських лікарів, що складалась з лікарів-хірургів Майкла Самотовки, Джуди Славковскі та лікаря ортопеда-травматолога Хадсона Беррі,  протягом двох днів ділилась знаннями та досвідом лікування бойових травм з українськими колегами. Даний тренінг відвідав колектив кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика та її вихованці, а саме: завідувач кафедри, професор, C. Саволюк, асистент кафедри, к.мед.н. Д. Завертиленко, аспірант кафедри А. Дембіцький, лікар-хірург відділення хірургії №2 КМКЛ №8 В. Липницький, лікарі-інтерни А. Гриценко та Я. Мерзескул.

Перший день тренінгу проводився на базі центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Перша частина була у вигляді лекцій, присвячених хірургії політравми, аспектам балістичного враження, вибухових травм, міжнародним протоколам введення військової травми. Окрім детального, сучасного та прикладного теоретичного матеріалу, учасники вже в перший день мали можливість засвоєння і практичних навичок. В другій половині дня навчання зосередилось на опануванні практичного застосування портативних апаратів ультразвукової діагностики за програмами FAST (focused assessment with sonography in trauma) та eFAST (extended).

Другий день тренінгу повністю зосередився на практичному засвоєнні матеріалу. Разом з викладачами учасники тренінгу відпрацьовували хірургічні прийоми в умовах Vetlab у експериментальному відділі НІХТ імені О. О. Шалімова. Протягом надзвичайно насиченого дня були відпрацьовані хірургічні прийоми та тактики при травмах майже будь-якого органу – поранення серця, магістральних судин, легень, органів шлунково-кишкового тракту, сечовидільної системи, кінцівок.

Надзвичайний досвід наших американських колег, розбір сучасних гайдлайнів, практична орієнтованість занять та високий рівень організації беззаперечно роблять цей тренінг необхідним для всіх лікарів-хірургів.