11-13 жовтня 2023 р. у Вінниці проходив конгрес судинних хірургів, флебологів та ангіологів України. Захід об’єднав представників спеціалізованої хірургічної спільноти України для обговорення актуальних питань сучасної хірургії магістральних та периферичних артерій, венозної та лімфатичної системи та синдрому діабетичної стопи.

Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика на цьому заході був представлений делегацією кафедри хірургії та судинної хірургії на чолі із завідувачем кафедри професором С. Саволюком, до якої увійшли професор В Ходос, асистент В. Горбовець, аспіранти кафедри А. Дембіцький та Г. Мельничук, лікар-інтерн С. Чухрій.

В рамках наукової програми пленарних засідань були представлені кафедральні доповіді завідувача кафедри професора С. Саволюка «Сучасні принципи лікування важких форм хронічної венозної недостатності», асистента кафедри к. мед. н. В. Горбовця «Ендовенозне електрозварювання в лікуванні варикозної хвороби нижніх кінцівок та її ускладнень (5-річний досвід)», у якій було озвучено унікальний та найбільший в Україні інноваційний досвід кафедри хірургії та судинної хірургії щодо застосування технології електрозварювання живих біологічних тканин для малоінвазивного та малотравматичного хірургічного лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок та її ускладнень.

Інформація, яка була представлена науковцями кафедри хірургії та судинної хірургії викликала жваве обговорення серед аудиторії та інших доповідачів, що є свідченням високої оцінки наукової та практичної діяльності колективу кафедри.