Google search

 
 

10.05.2023 року на кафедрі нефрології та нирковозамісної терапії асистентом Оксаною Лисянською проведений семінар «Тубулоінтерстиціальний нефрит» для циклу спеціалізації за спеціальністю «Нефрологія».

До семінару долучились усі слухачі. Представлено дві доповіді-презентації лікарями на тему гострого та хронічного тубулоінтерстиціального нефриту. Після доповідей виникли запитання, проводився розбір клінічних задач.

Заняття було спрямоване на розвиток клінічного мислення, уміння виділяти провідні симптоми тубулоінтерстиціального нефриту, оцінювати тяжкість захворювання, проводити диференціальну діагностику, використовувати методи лабораторної та інструментальної діагностики, вибирати терапію для пацієнта, проводити реабілітаційні та профілактичні заходи для збереження ниркової функції.

Матеріали для семінару ґрунтувались на останніх Настановах провідних нефрологічних товариств Європи та США 2021-2023 рр.  Особлива увага приділялась розділам за рівнем доказовості рекомендацій. Відбулося обговорення за діагностичними критеріями: діагнозу аутосомно-домінантного типу успадкування хронічної хвороби нирок, гострого тубулоінтерстиціального нефриту, хронічного тубулоінтерстиціального нефриту. Також слухачі розглянули рекомендації ретроспективного аналізу щодо призначення глюкокортикоїдної терапії, лікування нестероїдними протизапальними засобами при факторах ризику ниркового пошкодження.

У семінарі активно брали участь всі присутні слухачі циклу спеціалізації, ставили та відповідали на запитання колег. Викладачем підведені підсумки дискусій та обговорень.

Загалом, атмосфера доброзичлива та спокійна. Побажання слухачів - це швидше повернутися до очного навчання та обмінюватися досвідом на клінічних базах кафедри.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також