27 квітня 2023 року на базі клінічної лікарні «Феофанія» за підтримки ТОВ «SanaLab» був проведений семінар «Перспективи клінічної лабораторної діагностики в Україні».

Організаторами заходу виступили: кафедра клінічної лабораторної діагностики НУОЗ України імені П.Л. Шупика, клінічна лікарня «Феофанія» ДУС, Всеукраїнська асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини (ВАКХЛМ).

В семінарі прийняли участь спеціалісти з клінічної лабораторної діагностики, лабораторної генетики, загальної практики-сімейної медицини, лабораторної імунології, клінічної біохімії та медицини невідкладних станів.

Основними завданнями семінару стали:

1. Розширення теоретичних та практичних знань в галузях системи гемостазу, лабораторної діагностики захворювань щитоподібної залози, діагностики чоловічої фертильності для їх застосування у практичній діяльності.
  2. Ознайомлення з методами дослідження згортання крові, такими як тромбоеластографія (ТЕГ).
  3. Ознайомлення з лабораторними технологіями в трансплантології для реалізації задач HLA типування та моніторингу антитіл.
  4. Управління лабораторним процесом за допомогою лабораторної інформаційної системи ЛІС TerraLab.

Модератором заходу виступив професор С. Клименко завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностики, керівник Центру гематології, хіміотерапії гемобластозів та трансплантації кісткового мозку КЛ «Феофанія».

Від кафедри клінічної лабораторної діагностики були представлені доповіді:

1. «Гепарин-індукована тромбоцитопенія», доцент Л. В’юницька
  2. «Лабораторні алгоритми оцінки чоловічої фертильності», доцент О. Завадецька
  3. «Діагностика, перебіг та прогноз захворювання щитоподібної залози», доцент Л. В’юницька
  4. «Технології хМАР для реалізації задач HLA типування та моніторингу антитіл», асистент О. Берник

Семінар відбувся у форматі поєднання дистанційної та особистої участі, було зареєстровано понад 700 учасників.

За участь у семінарі учасникам нараховано 10 балів БПР згідно з пунктом 3.4 додатку 5 до Порядку проведення атестації лікарів (пункт 1 розділу V), затвердженого наказом МОЗ України від 22.02.2019 № 446.