Google search

 
 

Колектив кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології 28 квітня 2023 року долучився до заходів, присвячених Всесвітньому дню охорони праці.

Міжнародна Організація Праці (International Labour Organization) (МОП, ILO) щороку 28 квітня відзначає Всесвітній день охорони праці (World Day for Safety and Health at Work), щоб сприяти запобіганню нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням у всьому світі. Ця кампанія з підвищення обізнаності, покликана привернути увагу міжнародного співтовариства до нових тенденцій у сфері безпеки та гігієни праці, а також до масштабів пов'язаних із виробничими травмами і смертельними випадками, професійними захворюваннями у всьому світі. У багатьох частинах світу національні органи влади, профспілки, організації роботодавців та спеціалісти з охорони праці організовують заходи, присвячені цій даті.

За статистикою МОП, у світі щороку внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гине понад 2 млн. працівників, а близько 160 млн. – зазнають ушкоджень.

2023 ріку є своєрідним ювілеєм, оскільки саме у цей день двадцять років тому було вперше відзначено Всесвітній день охорони праці, що започаткований МОП у 2003 році. Поштовхом для започаткуванням цього Дня стали дії американських та канадських профспілок, які у 1989 році провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі.

В 2023 році гаслом Всесвітнього дня охорони праці є: «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип і основне право у світі праці».

У цей день Міжнародна конфедерація профспілок (International Trade Union Confederation) також проводить Міжнародний день пам'яті трудящих 2023 р. під гаслом: «Організуйте безпечні та здорові робочі місця». У всьому світі профспілки використовують 28 квітня для боротьби з такими ризиками, як азбест та токсичні хімічні речовини, і з такими небезпеками, як тривалий робочий день та стрес на робочому місці тощо.

Державна служба України з питань праці зазначає: «У Конституції України закріплено право кожного громадянина на працю у безпечних та здорових умовах. Однак, через збройну агресію російської федерації тисячі українських працівників втрачають це право. На виробництві, за час повномасштабної війни, постраждали понад 3 тисячі працівників, 520 з них – загинули. Безпосередньо внаслідок ракетних обстрілів та дії вибухових предметів травмувалися понад 700 працівників, 254 з них – загинули. Тобто майже кожен другий працівник загинув внаслідок бойових дій… Сьогодні, у Всесвітній день охорони праці, ми віддаємо шану пам’яті працівникам, які загинули як у мирний час, так і під час війни. Бажаємо зцілення та витримки усім українцям, які постраждали внаслідок російської агресії».

Кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика є партнером МОП з 2013 року. Останніми роками кафедра  залишилась єдиною спеціалізованою кафедрою у сфері вищої медичної (післядипломної) освіти країни, яка комплексно реалізує державну політику України у напрямку підготовки високоякісних спеціалістів для забезпечення діяльності служб гігієни праці, професійної патології, психофізіології, промислової та медичної екології тощо. В умовах епідемії COVID-19 та воєнного стану в Україні кафедра наполегливо продовжує свою щоденну роботу з підготовки лікарів-спеціалістів, які разом з іншими фахівцями забезпечують безпечне та здорове робоче середовище, попереджають захворювання та смерті на робочих місцях працівників усіх галузей економічної діяльності країни.

Детальна інформація щодо відзначення Всесвітнього дня охорони праці у 2023 році на сайтах: МОП (за посиланням), Міжнародної конфедерації профспілок (за посиланням) та Державна служба України з питань праці (за посиланням).

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу