Кафедра дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії бере початок своєї діяльності від першого курсу лекцій з дитячої ЛОР-патології (1936 рік, О. Коломійченко) та повного виділення дитячої оториноларингології в клінічну дисципліну зі створенням самостійної кафедри дитячої оториноларингології у січні 1969 року.

Сьогодні кафедра впевнено продовжує свій розвиток, реалізує діяльність за науково-методичним, лікувальним, освітнім напрямами. Нещодавно колектив кафедри отримав сучасне обладнання для кісткової хірургії (Piezosurgery Medical, Італія).

Використання сучасного медичного обладнання розширює можливості колективу кафедри з підвищення якості медичної допомоги, проведення наукових досліджень та навчання лікарів, які проходять цикли професійного вдосконалення, новим практичним навичкам.

Для вирішення завдань та викликів сьогодення на кафедрі є всі можливості. Два доценти кафедри отримали почесне звання професора. На черговому засіданні вченої ради НУОЗ України імені П.Л. Шупика 12 квітня 2023 року  в. о. ректора академік НАМН України професор В’ячеслав Камінський вручив атестати професора співробітникам кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії: д. мед. н. Олександру Бредуну та д. мед. н. Ілоні Косаківській.

І. Косаківська захистила докторську дисертацію на тему “Хірургічне лікування дітей, хворих на непухлинні захворювання лімфоглоткового кільця, з використанням електрозварювальної технології (клініко-експериментальне дослідження)”, вона є автором понад 360 наукових робіт, у тому числі 5 підручників (у співавторстві), 16 монографій, 13 посібників, 76 патентів на винаходи та корисні моделі, 11 галузевих нововведень. О. Бредун захистив докторську дисертацію на тему “Хірургічне та консервативне лікування дітей з патологією піднебінних мигдаликів (клініко-лабораторне обґрунтування та оцінка ефективності нових підходів)”, він є автором понад 100 наукових робіт, у тому числі 3 монографій, 6 патентів на корисні моделі.

Вчене звання професор кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ імені П. Л. Шупика було присвоєно доцентам Олександру Бредуну та Ілоні Косаківській, рішенням вченої ради НУОЗ імені П. Л. Шупика від 19.10.2022 та затверджено Наказом МОН України № 1166 від 23.12.2022.

Колектив кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії вітає колег з присвоєнням вчених звань та бажає професійних досягнень на благо збереження здоров’я дитячого населення, розвитку науки та освітньої діяльності кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії.