Google search

 
 

27 березня 2023 року відбулася чергова науково-практична фахова школа-семінар - «Міждисциплінарний альянс: хірургія та анестезіологія».

В рамках її наукової програми була представлена доповідь завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професора С. Саволюка на тему: «Симультанні операції в хірургії: сучасний стан проблеми та перспективи реалізації».

Висвітлений науковий матеріал є логічним підсумком вирішення складної хірургічної проблеми – одномоментного оперативного лікування поєднаної патології органів черевної порожнини, заочеревинного простору та малого тазу, що є одним з науково-практичних напрямів роботи колективу кафедри хірургії та судинної хірургії та її клініки.

Були представлені цікаві практичні кейси симультанних втручань у антирефлюксній, баріатричній та колоректальній хірургії; в мультидисциплінарній хірургії інфільтративного ретроцервікального ендометріозу в контексті впровадження протоколів та компонентів програми хірургії швидкого відновлення.