Google search

 
 

Основний задум проведення додаткових факультативних занять – це розширення та оновлення знань лікарів, а також огляд сучасних рекомендацій і розбір типових та складних клінічних кейсів.

18 березня 2023 року відбувся міждисциплінарний сумісний захід кафедр НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Зустріч відбулася онлайн та набула актуальності не тільки для кардіологів, сімейних лікарів, терапевтів, але й для ендокринологів та  особливо для дерматологів.

 

Завідувач кафедри дерматології, алергології, клінічної та лабораторної імунології професор Олександр Літус висвітлив питання про місце дерматології в міждисциплінарному підході. Особливу увагу доповідач звернув на зв’язок між метаболічним синдромом, ревматологічними та дерматологічними захворюваннями. Крім того, під його керівництвом відбулася презентація нових досягнень кафедри дерматології в лікуванні дерматологічних патологій, зокрема алопеції та захворювання нігтів за допомогою дерматохірургії.

Лікар-дерматолог Анна Стовбир ґрунтовно розповіла про патологію нігтів. Адже тільки 50% дистрофій нігтів припадає на оніхомікоз, 15% пошкодження нігтьової пластини пов’язане зі запальними захворюваннями та порушенням обміну речовин.

Лікар-дерматоонколог Сергій Василенко розкрив сучасні питання дерматохірургії, а також детально зупинився на методах діагностики патологічних утворень шкіри.

Лікар-трихолог Вікторія Білоног, розібрала основні скарги, які змушують пацієнтів звертатися до трихолога, та основні зміни з волоссям, що виникають як наслідок інших захворювань.

Комбінація лікарських засобів - чудова можливість позитивного лікування чи коригування патологічних станів особливо у пацієнтів з коморбідністю, які приймають дуже багато пігулок. Про найбільш ефективні комбінації препаратів при лікуванні артеріальної гіпертензії була лекція професора Дениса Себова.

Наскільки рідко зустрічається неренальний гіперпаратиреоз, що може спричинити цю патологію, а також як лікувати правильно та не нашкодити пацієнту? Про все це можна було дізнатися з доповіді професора Олексія Камінського.

Концепція серцево-судинного континууму була запропонована ще у 1991 році. Американські вчені вважали, що розвиток атеросклерозу починається з моменту народження і продовжується до кінця життя людини, й у центрі патогенезу цього процесу є зміни у структурі судинної стінки. Професор Тетяна Колесник розкрила сучасні можливості впливу на цей процес.

Завідувачка кафедри кардіології професор Марина Долженко продовжує розвіювати міфи щодо вживання статинів, препаратів, що так необхідні кардіологічним пацієнтам, але ефекту від їх прийому хворі не відчувають. Цього разу працювали над вирішенням питання про вплив прийому статинів на розвиток цукрового діабету та на патологію нирок у пацієнтів з артеріальною гіпертензією. Одразу розглянули рекомендації кардіологічних товариств, консенсусний звіт Американської діабетичної асоціації та захворювання нирок.

Варто зазначити, що протягом всієї зустрічі слухачі мають можливість задати питання та отримати відповіді безпосередньо від спікерів.

Про всі майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також