Google search

 
 

Кафедра офтальмології НУОЗ України імені П.Л. Шупика разом з Товариством офтальмологів Харкова 27 січня 2023 року провела  фаховий семінар для офтальмологів героїчного міста Харків.

В рамках заходу Сергій Риков, чл-кор. НАМН України, д.мед.н., професор, заслужений лікар України, завідувач кафедри офтальмології Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика МОЗ України виступив з лекцією «Її очей до сонця не рівняли. Алгоритм скринінгу перед катарактальною та рефракційною хірургією». В виступі С. Риков обґрунтував актуальності проблем аномалій рефракції та катаракти, які є найчастіше причинами сліпоти і потребують відповідного хірургічного лікування, а також підкреслив, що проведення ретельного скринінгу та підготовки до оперативного втручання необхідні для отримання оптимальних результатів лікування.

Професор кафедри офтальмології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, д. мед. н., професор Ірина Шаргородська в лекції «Перспективи в лікуванні увеальної глаукоми. Review of the clinical cases». І. Шаргородська докладно зупинилася на питаннях необхідності комплаєнсу між лікарем і пацієнтом, а також акцентувала важливість періодичності комплексного динамічного обстеження пацієнта з глаукомою, ознайомила з світовими критеріями диференційної діагностики та ознаками, що виявляються за допомогою спеціальної діагностичної техніки та додаткових методів обстеження цієї категорії пацієнтів.

Впродовж фахового семінару було багато запитань. Професори С. Риков та І. Шаргородська надали розгорнуті відповіді, провели розбори клінічних випадків з причини отримання бойових травмах очей, зупинилися на тактиці ведення даної групи пацієнтів.  Радість зустрічі та емоції переповнювали спілкування після лекцій.  Це було перше зібрання за останні 2 роки. Захід відбувався в бомбосховищі задля безпеки лекторів і учасників.

Не зважаючи на важкий час війни в Україні, наші офтальмологи гідно тримають свій фронт і продовжують підвищувати свій професійний рівень переймаючи досвід вітчизняних та світових експертів-офтальмологів.

Віримо, що перемога України вже близько.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також