З першої доби воєнних дій на території України науково-педагогічні працівники кафедри хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика активно та рішуче взяли на себе відповідальність щодо керівництва та організації роботи хірургічних відділень клінічних баз кафедри хірургії та судинної хірургії.

Була проведена робота з координації навчання лікарів при прийомі поранених та масовому надходженні поранених та травмованих воїнів та цивільного населення для функціонування раціональної (діагностичної) логістики з приймального відділення до операційного блоку, формування складу чергових та операційних бригад згідно пріоритетності надання невідкладної хірургічної допомоги, особиста участь та виконання оперативних втручань на органах грудної клітини та черевної порожнини, органах заочеревинного простору та магістральних артеріях і венах при їх вогнепальному, осколковому та мінно-вибуховому пораненнях, участь в щоденних ранкових та вечірніх обходах, організація та проведення консиліумів, лікарських та клінічних конференцій.

Було агресивно запроваджено в рутинну хірургічну практику технології регіонарного знеболення, як компонента хірургії швидкого відновлення, електрозварювання живих біологічних тканин для скорочення терміну оперативного втручання на тлі зменшення обсягів крововтрати, діагностичну лапароскопію та FAST-протокол ультразвукового дослідження органів грудної та черевної порожнин, що значно зменшило необхідність здійснення діагностичних оперативних втручань (лапаротомії та торакотомії), застосування в післяопераційному періоді VAC-систем (технологія локального негативного тиску) для прискорення загоєння вогнепальних, осколкових та мінно-вибухових поранень.

Проводиться значна консультативна робота серед лікарської хірургічної спільноти щодо оптимальної тактики для подальшого супроводу евакуйованих в інші медичні заклади нашої держави прооперованих пацієнтів клініки, так і первинних пацієнтів в медичних закладах Києва, Вінниці, Житомира, Львова, Чернівців та їх областей.

Використовуючи особисті зв’язки з волонтерськими та благодійними організаціями нашої держави та Польщі, Німеччини, Швейцарії, забезпечили надходження великої кількості цінної та вкрай необхідної гуманітарної медичної допомоги хірургічного спрямування.

Враховуючи членство в профільних європейських хірургічних товариствах та активну громадянську позицію, беруть участь в привертанні уваги до геноциду українського народу та наслідків активних військових дій та створенню рішучих діючих кроків з боку міжнародної хірургічної спільноти до країни-агресора.