15-16 жовтня Всеукраїнська асоціація рентгенологів спільно з Центром рентгенівських технологій Асоціації радіологів України та видавничо-інформаційним центром «Медицина України» за підтримки групи компаній «Телеоптик» провели чергову Школу цифрових технологій.

Захід, що відбувся на Закарпатті, с. Лалово, був присвячений променевій діагностиці травматичних ушкоджень. У Школі взяли участь радіологи з майже усіх регіонів України. Кафедру ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки традиційно представляв к.т.н. Юрій Коваленко.

Під час занять Школи розглядались такі питання:

• організаційно-технічні аспекти променевої діагностики травм на першому рівні медичної допомоги;
  • променева діагностика травм довгих кісток у дорослих;
  • особливості рентгенодіагностики травм скелета у дітей;
  • променева діагностика пологової травми;
  • променева діагностика травм хребта у дорослих;
  • променева діагностика травм хребта у дітей;
  • променева діагностика травм надп’ятково-гомілкового суглобу;
  • цифровий томосинтез у діагностиці травматичних ушкоджень скелета;
  • променева діагностика травм кисті;
  • променева діагностика інтрааксіальних ушкоджень;
  • променева діагностика екстрааксіальних ушкоджень;
  • ургентна сонографія при травмі: FAST-протокол;
  • променева діагностика бойової травми грудної клітки;
  • ультразвукова діагностика травм м’яких тканин;
  • променева діагностика травм грудної залози;
  • променева діагностика наслідків травм довгих кісток.

Зазначимо, що вперше за багато років висвітлено таку важливу тему, як променева діагностика травм грудної залози.

З великою цікавістю заслухано та обговорено доповідь Юрія Коваленка «Організаційно-технічні аспекти променевої діагностики травм на першому рівні медичної допомоги». Серед слухачів було багато молодих радіологів. Проведене тестування учасників заходу показало засвоєння ними навчального матеріалу.

При підведенні підсумків Школи всі виступаючі оцінили її позитивно та висловили побажання, щоб подібні заходи проходили частіше. Організатори, в свою чергу, подякували присутнім за участь і запросили бажаючих на святкування Міжнародних радіологічних свят і 140-річчя «Лампи Пулюя», що проходитиме 5-6 листопада в м. Яремче.

Актуальність матеріалу: 33.5% - 2 Голосів