1 вересня 2021 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – професор С. Саволюк) розпочалося навчання 18 лікарів-інтернів 1-го року за спеціальністю «Хірургія» (випуск 2021 року).

Професор С. Саволюк на вступній лекції доповів про розклад та план 1-го року навчання в інтернатурі та завдання, які стоять перед молодими фахівцями в цих складних карантинних умовах, та вимоги щодо рівня теоретичної та практичної підготовки з акцентами на сучасні малоінвазивні хірургічні (лапароскопічні, ендоскопічні, пункційні) методики та технології швидкого відновлення, на принципи доказової медицини в умовах ургентної та планової хірургії. Йшлося про особливості та умови надання хірургічної допомоги під час пандемії COVID-19.

Були представлені графіки лекцій, семінарських та практичних занять, які будуть проводитися як в дистанційному режимі (онлайн), так і аудиторно (у підгрупах по 5 осіб) на клінічних базах кафедри. Погоджено графіки роботи в симуляційному класі кафедри для відпрацювання базових мануальних навичок лапароскопії (лапароскопічні тренажери, електрохірургічні інструменти та платформи, зшиваючи апарати), оприлюднено розклад занять на суміжних циклах з акцентом на підготовці до ліцензійного іспиту «КРОК-3».

Після завершення виробничої наради професор С. Саволюк побажав наснаги в навчанні та опануванні тонкощів професії хірурга своїм молодим колегам у складних умовах пандемії.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів