Фаховий семінар дирекції Інституту сімейної медицини.

Організатор: дирекція Інституту сімейної медицини, директор проф. Шекера О.Г.

Відповідальна і контактна особа -  Шекера Олег Григорович, директор Інституту сімейної медицини, д.мед.н., професор, академік НАНВО України - [email protected]

Розробники та викладачі (спікери):

Ткаченко Вікторія Іванівна, професор кафедри сімейної медицини, д.мед.н., професор, академік НАНВО України.

Тривалість: 8 годин (1 день)

Контингент: усі лікарі з вищою освітою за спеціальністю 222 - Медицина

Форма проведення: on-line.

Обгрунтування актуальності.

Сьогодні, в цей нелегкий час для України, ми починаємо цикл лекцій, які присвячені актуальним питанням військової медицини!

Ми розглянемо і обговоримо актуальні питання, що стосуються проекту воєнно-медичної доктрини, міжнародно-гуманітарного права, кодексу поведінки медичного персоналу, що приймає участь у збройних конфліктах, а також лікувально-евакуаційне забезпечення військ.

Ці важливі питання актуальні сьогодні, як ніколи: лікарі та медсестри не повинні вважатися учасниками бойових дій і не підлягають захопленню у полон. Знак Червоного Хреста на білому полі означає, що там, де його встановлено, розташовані госпіталі та медперсонал, яким має бути забезпечений захист і піклування.

Поява на озброєнні сучасних армій засобів масового ураження, нових видів вогнепальної зброї, запальних сумішей типу напалму призводить до зміни характеру і структури санітарних втрат. При цьому особливе значення для організації лікувально-евакуаційного забезпечення має можливість одночасного виникнення осередків масових санітарних втрат.

Мета даного циклу лекцій - інформувати різні категорії медичних працівників Збройних сил України та Міністерства охорони здоров’я України щодо системи медичного забезпечення військ і населення під час бойових дій.

Навчальна програма

Назва

Лектор

Тривалість