Google search

 
 

Пропонуємо всім колегам відвідати вебінари Web of Science українською. Як  відомо, компанія Clarivate, наукометричною платформою якої є Web of Science, розробила новий інтерфейс, де з’явилося багато нових інструментів і можливостей для роботи науковців.

На вебінарах будуть обговорюватись такі теми:

  • Авторські профілі науковця: бонус чи тягар.
  • Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки.
  • Розширений пошук в новому інтерфейсі.
  • Відкритий доступ та план S

Вебінари заплановані на лютий 2021 року проходять на платформі Webex. Всі заходи безкоштовні, українською. Необхідна попередня реєстрація на кожний обраний вебінар окремо. Для зручності слухачів вебінари ідуть у двох повторах о 10:15 та о 16:15. Оберіть зручний час, перейдіть за відповідним посиланням, натиснувши слово Register, заповніть анкету. За умови прослуховування більше 90 % часу надсилається електронний сертифікат учасника.

Нагадаємо вам, що працювати у наукометричній базі Web of Science можна через підключення Академії до цього ресурсу. Консультації, щодо підключення, використання наукометричних баз можна отримати у науковій бібліотеці Академії у відділі наукових електронних ресурсів та інноваційних технологій, за фомою https://forms.gle/sG8uttAtkdmTkXKc7, електронною поштою [email protected] або телефоном   0991449874. 

9 лютого 2021

Тема: Авторські профілі науковця: бонус чи тягар

Тези: Доробок наукового працівника складається з опублікованих праць, які можуть бути представлені різними видами: статті, мо?BDографії, глави книг, матеріали конференцій, патенти тощо. Опубліковані у різних виданнях, часто під час роботи в різних установах, а інколи і під іншим прізвищем (якщо відбулася зміна прізвища), що унеможливлює автоматичне створення коректного профілю науковця. Зацікавленість наукової спільноти оцінюється за отриманими цитуваннями. Часто для первинної кваліфікаційної оцінки необхідно надати перелік публікацій та дані за цитуванням, а для науковця показник індексу Гірша. Формула h-index достатньо проста, але підрахунки проводяться за різними базами даних з різним контентом, певними особливостями індексації, що призводить до різних значень h-index у одного науковця. Для упорядкування колекції наукового доробку існує декілька авторських профілів. Про створення формування та підтримання у актуальному стані Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar запропонований вебінар. Також зупинимося на складнощах, що можуть виникнути при пошуку робіт певного автора у Web of Science Core Collection та як їх подолати. Як оцінити науковий доробок автора. Чи можна вплинути на цитованість роботи? Чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Відповіді на ваші запитання.

Реєстрація:

10:15 – 11:15   https://bit.ly/2M0Dk4L

16:15 – 17:15   https://bit.ly/2LQOHfH

10 лютого 2021

16:15 – 17:15

Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки

Тези: Важливим етапом наукової діяльності є оприлюднення отриманих даних. З появою електронних видань, відкритого доступу, технічні аспекти створення видання не є досить складними. В деяких країнах формалізуються вимоги до видань в яких мають бути оприлюднені результати, що виносяться на захист, або отримання наукових звань. Мета полягає в кращому представленні науковій спільності здобутків науковців. Проте, часто через відсутність досвіду, науковці як молоді, так і з досвідом стають жертвою хижацьких видань, які з’явилися у відповідь на вимоги ринку, не є майданчиками для обміну досвідом, а часто є або піратськими копіями знаних видань, або намагаються під них мімікрувати. Публікація в хижацьких виданнях - це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше - репутації. Протягом вебінару обговоримо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у, наприклад, Web of Science Core Collection.

Реєстрація:

10:15 – 11:15   https://bit.ly/3qLeXqw

16:15 – 17:15   https://bit.ly/3t0Ht9J 

11 лютого 2021

Тема: Розширений пошук в новому інтерфейсі

Тези: Переглянемо, які нові функції з’явилися в новому інтерфейсі Web of Science у січні 2021. Шліфуватимемо майстерність роботи з Core Collection у новому інтерфейсі. Розширений пошук для вирішення більш складних пошукових задач. Аналіз, збереження, корегування отриманих даних. Створення і збереження звітів. Відповіді на запитання, які ви поставите в анкетах

Реєстрація:

10:15 – 11:15   https://bit.ly/2Yds6w4

* 16:15 – 17:15   https://bit.ly/3boXLTb

* - в межах щомісячних вебінарів кожного другого четверга серії «Clarivate науковцям або місце зустрічі змінити неможна». Розклад нижче.

12 лютого 2021

Тема: Відкритий доступ та план S

Тези: 14 лютого 2002 року було оприлюднено Будапештську ініціативу відкритого доступу, яку було обговорено 1 – 2 грудня 2001 на конференції, що організував Інститут відкритого суспільства. В документі міститься вже класичне визначення «відкритого доступу». Як розвивається відкритий доступ? Які зміни приніс він у оприлюднення і розповсюдження результатів досліджень? У вересні 2018 cOAlition S, міжнародним консорціумом грантодавців та установ, було проголошено план S, який має на меті миттєвий доступ до результатів досліджень кожному і мав вступити в дію з 1 січня 2020 але початок було відкладено на 2021. Про десять принципів плану S і готовність до них наших установ, а також про можливості та виклики відкритого доступу, журнали відкритого доступу та вартість публікації. Відповіді на ваші запитання залишені в реєстраційних анкетах.

Реєстрація:

10:15 – 11:15   https://bit.ly/2Y9L3zV

16:15 – 17:15   https://bit.ly/2YbGhlq 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 53.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 58.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також