Google search

 
 

Етапи реформування охорони здоров´я неможливі без розвитку медичної науки.

Здійснення наукових розробок є надзвичайно важливим для розвитку практичної медицини, яка має відповідати сучасним викликам і бути конкурентно спроможною на світовому ринку медичних послуг.

Співробітники кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки активно розвивають цілу низку напрямів наукових досліджень. Серед них – розробка інноваційних технологій діагностики особливостей вертебробазилярної гемодинаміки шийного та поперекового відділів хребта в осіб підліткового та юнацького віку.

11 листопада 2022 року в разових спеціалізованих радах НУОЗ України імені П.Л. Шупика відбувся офіційний захист дисертації аспіранта кафедри Руслана Абдулаєва «Особливості вертебробазилярної гемодинаміки при патології шийного відділу хребта» (наукові керівники: Ігор Вороньжев та Павло Король) під головуванням професора Олега Щербіни та офіційний захист дисертації аспіранта кафедри Ілгара Мамедова «Ультразвукова діагностика дегенеративних змін міжхребцевих дисків поперекового відділу хребта в осіб підліткового та юнацького віку» (наукові керівники: Різван Абдулаєв та Олег Щербіна) під головуванням завідувача кафедри Павла Короля  на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальніcтю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» галузь 22 «Охорона здоров´я».

У роботах представлено теоретичне узагальнення та практичне вирішення важливої наукової задачі сучасної променевої візуалізації, а саме підвищення ефективності методів променевої діагностики в оцінці особливостей вертебробазилярної гемодинаміки та дегенеративних змін міжхребцевих дисків шійного та поперекового відділів хребта в осіб підліткового та юнацького віку. Отримані дані дозволять поліпшити топічну діагностику дегенеративних змін шийного та поперекового відділів хребетного рухового сегмента і тим самим проводити диференційну діагностику причин болю в цих ділянках в якості скринінгового методу. Визначення порогових значень гемодинаміних показників на тлі функціональних навантажень при різних патологіях шийних та поперекових хребців допоможуть розробити індивідуальні рекомендації для мінімізації та уникнення ризику можливих ускладнень під час маніпуляцій. 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу