07-08 жовтня завідувачка кафедри філософії проф. Світлана Пустовіт і професор кафедри проф. Наталія Бойченко взяли онлайн участь у міжнародній науковій конференції «Здоров’я, медицина та біоетика в сучасному суспільстві: між- та мультидисциплінарні дослідження».

Організаторами якої виступили Державний медико-фармацевтичний університет імені Ніколая Тестеміцану (Республіка Молдова), Національний центр біоетики (Республіка Молдова), Національний інститут патології імені Віктора Бабеша (Республіка Румунія), кафедра філософії факультету підвищення кваліфікації викладачів НУОЗ України імені П. Л. Шупика, Інститут фізіології та санокреатології (Республіка Молдова).

Доповіді професора Світлани Пустовіт «Філософська антропологія в контексті російської агресії проти України: знову про людину маси та банальність зла» та професора Наталії Бойченко «Біоетика та аксіологія в умовах глобальних криз» викликали жвавий інтерес слухачів, отримали високу оцінку організаторів та учасників заходу.

Доповідачі конференції зазначили, що все частіше під час криз етичні/аксіологічні проблеми проявляються також в економічній площині, як точці перетину гуманітарних і природничих, соціальних і біологічних поглядів загалом, і в питанні виживання людства зокрема. Біоетика сьогодні, на думку вчених, набуває все більш прикладного характеру, вона здатна не тільки визначити межі людського життя, окреслити горизонти прийнятного виживання людини (як біологічного виду), а й запропонувати ефективні механізми, інструменти та стандартні операційні процедури для розв’язання  етичних проблем, що виникають у кризових ситуаціях.

Участь у конференції дала можливість представити теоретичні напрацювання кафедри філософії факультету підвищення кваліфікації викладачів, обмінятися досвідом із біоетиками, філософами та етиками різних європейських країн, окреслити напрями подальшої роботи та співпраці з іноземними партнерами в освітній та науковій сферах.