Google search

 
 

Бронхіальна астма (БА) залишається світовою проблемою і на сьогодні. На планеті на астму хворіє близько 350 мільйонів людей.

Поширеність її в різних країнах світу коливається від 1 % до 16 %. За даними офіційної статистики поширеність астми серед дорослого населення України становить 0,5 %, що явно не відповідає дійсності. Причому тягар астми неухильно зростає, незважаючи на певні успіхи, досягнуті у веденні цієї патології. На жаль до цих пір залишається високою й смертність від БА, що диктує необхідність своєчасної діагностики та лікування цього захворювання. Крім того, дана проблема набула ще більшої актуальності в умовах пандемії COVID-19.

Саме даній тематиці й присвячена науково-практична конференція «Оптимізація ведення та контролю бронхіальної астми з урахуванням нових терапевтичних підходів та впливу COVID-19», робота якої була проведена 20 жовтня 2022 р. у Києві переважно в онлайн-форматі. Проведення цього заходу організували співробітники кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика, ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського НАМН України» під керівництвом завідувача кафедри фтизіатрії і пульмонології академіка НАМН України, професора Ю. Фещенка та за підтримки НАМН України, асоціації фтизіатрів і пульмонологів України.

 

Представлені доповіді прослухали фахівці з більшості регіонів України, тематика зумовлена вкрай високою актуальністю проблеми БА, хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), прогресуючого легеневого фіброзу, на які постійно звертає увагу ВООЗ. Особливо загострилася ця проблема в умовах пандемії COVID-19, оскільки виявлений тісний зв’язок між коронавірусною хворобою та ХОЗЛ. В Україні існує не лише значне недовиявлення пацієнтів з БА, але й з ХОЗЛ, що знижує ефективність їх лікування, погіршує прогноз, збільшує частоту летальних випадків, особливо в умовах пандемії, що продовжує поширюватися в усьому світі.

Саме актуальним питанням ведення хворих на БА та ХОЗЛ в умовах пандемії COVID-19 й були присвячені доповіді співробітників кафедри фтизіатрії і пульмонології, зокрема завідувача кафедри академіка НАМН України професора Ю. Фещенка, професора С. Зайкова та доцента Л. Юдіної. Протягом конференції було представлено інші доповіді з широкого кола питань щодо ведення даних категорій пацієнтів, обговорено чисельні соціальні, організаційні та практичні проблеми, з якими стикаються лікарі у своїй практиці, особливо у умовах пандемії.

Завершилась конференція цікавою дискусією щодо удосконалення медичної та соціальної допомоги пацієнтам з БА та ХОЗЛ в умовах пандемії COVID-19, а також сучасним можливостям антифібротичної терапії осіб з прогресуючим легеневим фіброзом.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу