Google search

 
 

У  відкритті фахової школи взяв участь перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда, який привітав учасників з  офлайн подією та відзначив, що питання кваліфікованої медичної допомоги завжди на часі, але зараз, в складні для нашої країни часи, стало надзвичайно важливим та особливо актуальним. Адже хірургія - це галузь в якій практика має одне з вирішальних значень, а від її кількості залежить, чи зможуть пацієнти отримати не лише швидку, але й високоякісну допомогу.

Варто відзначити широку географію  учасників, які прибули зі всієї України: Харкова, Миколаєва, Одеси, Львова, Запоріжжя, Хмельницького, Вінниці та інших міст.

Фахова школа відбувалась за двома напрямами: «Дитяча хірургія» та «Дитяча ортопедія та травматологія».

Найдосвідченіші лікарі в галузях дитячої хірургії, травматології та ортопедії ділились з колегами своїм досвідом, особливостями та тонкощами лікування.

Теоретична частина  включала лекції провідних спеціалістів України, Франції, Німеччини, Ізраїлю та Туреччини, серед інших, виступили: професор Сердар Текгюль, Президент Європейського товариства дитячої урології, професор і завідувач кафедри дитячої урології, Університет Хаджеттепе, медична школа, Анкара, Туреччина; професор П'єр-Ів Мюр, Hospices Civils de Lyon (Ліонська університетська лікарня) |  Відділення дитячої уро-вісеральної та торакальної хірургії CHU Lyon (HFME); професор Хакан Агір, професор пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії,  член Європейських рад пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії – U.E.M.S., ESPRAS, EBOPRAS, Міжнародного товариства пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії (ISPRAS), Міжнародного товариства естетичної пластичної хірургії (ISAPS), Австралійського товариства голови та шиї (ANZ), реконструктивної та естетичної хірургії, щелепно-лицьової хірургії та реконструктивної мікрохірургії, клініка Аджібадем, Стамбул, Туреччина; професор Марк Ейдельман, ортопед. зав. відділенням дитячої ортопедії, Рамбам, Хайфа, Ізраїль, медичний центр.

Від НУОЗ України імені П. Л. Шупика виступили чл.-кор. НАМН України Олександр Толстанов, проректор з науково-педагогічної роботи; проф. Марина Маменко, декан педіатричного факультету, голова правління ГС «Українська академія педіатричних спеціальностей»; чл.-кор. НАМН України Надія Руденко, завідувач кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії; проф. Олександр Данилов, проф. кафедри дитячої хірургії;  к.м.н. Валерія Горелік, доц. кафедри дитячої хірургії, яка зробила величезний внесок у організацію та проведення фахової школи.

Також виступили професор Лариса Чернуха, головний флеболог України; проф. Олег Котенко, керівник Центру хірургії печінки та підшлункової залози клініки «Оберіг»; чл.-кор. НАМН України Олексій Слєпов, науковий керівник відділення хірургічної корекції природжених вад розвитку ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової».

У другий день відбулись тренінги та майстер-класи на базі потужного Симуляційного тренінгового центру Університету. Відпрацьовували ендоскопічне накладання гастростоми, оперативне лікування переломів у дітей, мікрохірургічний, судинний та нервовий шви, пунктування новоутворень під  контролем УЗД, способи консервативного лікування деформації грудної клітини, консервативне лікування клишоногості та методи лабораторної діагностики у дітей з хірургічними захворюваннями.

Війна спричинила нові виклики для фахівців медичної сфери, тому дуже важливо не зупинятися в розвитку, оскільки це наш фронт, на якому ми зможемо здобути перемогу об’єднавшись та продовжуючи навчання.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 85.67% - 6 Голосів
Корисність матеріалу: 87.33% - 6 Голосів
Доступність матеріалу: 86.4% - 5 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також