9 квітня відбулася зустріч викладачів кафедри кардіології з більше 6000 лікарів на консиліумі.

Лікарі України - неймовірні!  Херсон, Київ, Миколаїв, Львів, Ужгород… Лунала сирена, але всі працюють і обговорюють доповіді.

У проф. Н. Сидорової  вже третя доповідь на воєнному консиліумі: «Серце солдата». Сьогодні найважливіша тема. І не тільки з фізичної сторони, але і з духовної. Як воно страждає солдатське серце сьогодні? Як захистити, вберегти? З великою турботою та вдячністю до наших захисників.

Про біологічну зброю говорили разом з к.м.н. О. Нудченком. Дуже важка, але така важлива тема. Слухачі отримали чіткі алгоритми діагностики та дій у разі необхідності.

Ще одна важлива тема, яка стосується як військових, так і цивільних: «Артеріальна гіпертензія під час війни», про яку ми знаємо вже все. Але асистент кафедри В. Несукай поділився особистим досвідом та практичними порадами чим замінити відсутні антигіпертензивні ліки і особливості фітотерапії. Лайфхаки на все життя.

Проф. О. Громова підняла особливо складну тему. Про жах, про статеве насильство жінок, дівчат під час війни. Читали про статеві звірства під час Другої світової війни і думали, що у 21 віці це не можливо. Але сценарій всіх війн однаковий. Дякуємо за розкриття цієї теми.

Велика подяка організаторам, лекторам і звичайно лікарям, що в цей тяжкий час продовжуєте виконувати свій обов’язок.