Впродовж 03.05–18.05.2022 р. кафедрою медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика проведено двотижневий цикл тематичного удосконалення «Організація та проведення медичних оглядів і експертиз працюючого населення».

У дистанційному навчанні взяли учать 53 лікаря, які працюють у сімох  закладах охорони здоров’я Вінницької, Київської і Рівненської областей.

Навчальний цикл проводився із застосуванням освітньої платформи на базі Google Classroom, навчальних вебінарів у системі Zoom і комунікації в групі Viber. Для всіх слухачів був забезпечений доступ до навчально-методичних матеріалів, контрольних завдань в режимі оффлайн «24/7».

Під час навчання слухачі набули нових знань з організації і проведення медичних оглядів працюючих, відпрацювали практичні навички із скринінгу та ранньої діагностики виробничо-зумовленої патології, розв’язали складні експертні ситуації з питань допуску до роботи в шкідливих і небезпечних умовах працівників з наявними захворюваннями. Було  зроблено акцент слухачів на питаннях забезпечення медичних оглядів працюючих в умовах воєнного стану, на моніторингу поточного стану їх здоров’я, на питаннях надання екстреної медичної допомоги працюючим, внаслідок виробничих аварій чи воєнних дій, шо мають радіаційну, хімічну, біологічну небезпеки.

Під час іспиту слухачі показали значне покращення фахових компетентностей з питань професійної патології і проведення медичних оглядів працюючих. За даними тестування рівень їх знань покращився майже в 1,7 разів (з 57,1 % до 95,2 %). Результати анонімного опитування з оцінки якості реалізованої освіти показали, що всі слухачі оцінили її на високому організаційному і навчально-методичному рівнях (інтегральний рівень задоволеності – 99,6 %). Під час підсумкової конференції слухачі висловили подяку всім працівникам кафедри за надану можливість безкоштовно отримати нові і удосконалити наявні знання у важкі часи воєнного стану, виявили бажання і надалі навчатись на кафедрі.

Під час воєнного стану кафедра медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика залишається єдиною в Україні, яка продовжує реалізацію післядипломної освіти лікарів у напрямку медицини праці. Завдяки самовідданій праці працівників кафедри (проф. Денис Варивончик, доц. Олександра Демецька, ст. викл. Дмитро Зайцев, лабор. Наталія Савицька) впродовж березня – травня 2022 р. для галузі охорони здоров’я на циклах тематичного удосконалення було підготовлено 131 лікаря різних спеціальностей.

Актуальність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів