Google search

 
 

В такий важкий час ми намагаємося не тільки відновити повсякденне життя та продовжувати клінічну роботу, але і ділитися клінічним досвідом, який отримуємо під час війни. Нажаль, життя вимагає вивчення та набуття досвіду у таких специфічних питаннях, як ураження центральної нервової систему в умовах війни.

Актуальність даної теми викликана значною частотою мінно-вибухових уражень головного мозку, навіть за відсутності проникаючого черепно-мозкового поранення.

19 травня 2022 року в рамках телемосту «5-та Міждисциплінарна Школа інфузійної терапії: можливості в умовах воєнного часу» представники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика представили своє бачення даної проблеми та поділилися набутим досвідом.

Загалом на дані лекції було зареєстровано 7 тисяч слухачів.

Відкрив телеміст завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов. У своїй доповіді на тему: «Цитопротекторна терапія мінно-вибухової ЧМТ: аспект на протизапальній модуляції» професор Лоскутов розкрив особливості інтенсивної терапії пацієнтів з мінно-вибуховою травмою, які супроводжуються черепно-мозковою травмою, висвітлив основні положення ведення таких пацієнтів та наголосив на терапії оксидативного стресу, який супроводжує дані ураження.

У свою чергу, в своїй доповіді професор кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії, невролог Марина Тріщинська на тему: «Проблема когнітивної дисфункції після перенесеної ЧМТ: можливості реабілітації» зазначила, що зараз дуже часто використовують термін «контузія», який хоча і перекладається безпосередньо з англійської мови як «contusion» - забій головного мозку, але в поранених у військовий час він набуває дещо іншого значення - ураження головного мозку (стан подібний до струсу), яке виникає внаслідок дії вибухової хвилі, прискорення та гальмування тіла людини та його зіткнення з іншими об’єктами, а також термічної травми (опіки) і вдихання токсичних газів. Все це в комплексі може не викликати занепокоєння в гострий період, але згодом проявлятися клінічно та порушувати якість життя пацієнтів. Таким чином, розвивається постконтузійний синдром (енцефалопатія), основними проявами якого є порушення настрою, поведінки та когнітивний дефіцит. В доповіді були запропоновані критерії діагностики і терапевтичні підходи при мінно-вибуховому ураженні головного мозку різного ступеня тяжкості з метою профілактики розвитку пост-травматичного синдрому.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також