В наш час особливої актуальності набуває вміння медичних працівників швидко та якісно надавати невідкладну допомогу при травмах та інших невідкладних станах в екстремальних умовах, зокрема таких, які пов’язані з воєнним станом.

Подібні ситуації можуть виникати як на догоспітальному, так і госпітальному етапах. Важливими проблемами, що часто виникають під час війни, і які повинні ефективно вирішувати лікарі різних спеціальностей, є наслідки вогнепальних поранень з розвитком ранової хвороби з відповідними лікувальними заходами, включно з антибіотикотерапією ранової інфекції.

В умовах хімічної атаки важливо орієнтуватися в основних положеннях надання допомоги постраждалим від бойових отруйних речовин, зокрема при застосуванні хімічних агентів шкірно-наривної дії (везикантів).

Розгляду цих та інших питань були присвячені доповіді на медичній платформі для лікарів «HIPPOCRATES» в проекті «Невідкладні стани в умовах бойових дій» (в форматі онлайн), серед яких були представлені презентації співробітників кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, доцентів Михайла Бондаря та Юрія Маркова.

Дані лекції переглянули 890 наших колег. Було отримано чимало цікавих запитань з боку слухачів, які брали участь у прослуховуванні доповідей, з вичерпними відповідями на них доповідачами.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії і надалі братиме найактивнішу участь у даному проекті.

Корисність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів