24 березня, за ініціативи центру «Мультирегіональні клінічні дослідження» (MRCТ), що розташований на базі Жіночого шпиталю імені Брігхема при Гарвардському університеті (м. Бостон, США) дистанційно відбувся міжнародний вебінар «Повернення до індивідуалізованих результатів клінічних досліджень».

В заході взяли участь європейські вчені, юристи, лікарі, представники громадських організацій. Від кафедри філософії в вебінарі взяла участь завідувачка кафедри філософії, проф. Світлана Пустовіт.

Розглядалися питання цілісності, безпеки та суворості глобальних клінічних випробувань. В центрі уваги було об’єднання спільних міждисциплінарних команд та експертів із промисловості, академічних кіл, адвокатських груп, некомерційних організацій та регуляторних установ для вирішення важливих проблем у проведенні та нагляді за клінічними випробуваннями. Зокрема розглядалися питання удосконалення індивідуалізованих дослідницьких даних та покращення доступу до них учасників клінічних досліджень, а також питання відповідальності дослідника щодо моніторингу та етичної експертизи цих даних протягом клінічних досліджень.

Участь в вебінарі та набуті знання сприятимуть подальшому удосконаленню циклу з вибіркової навчальної дисципліни підготовки докторів філософії в аспірантурі та поза аспірантурою «Методологічні та етико-правові засади біомедичних досліджень», що проводить кафедра філософії.