Search

 
 

24 березня, за ініціативи центру «Мультирегіональні клінічні дослідження» (MRCТ), що розташований на базі Жіночого шпиталю імені Брігхема при Гарвардському університеті (м. Бостон, США) дистанційно відбувся міжнародний вебінар «Повернення до індивідуалізованих результатів клінічних досліджень».

В заході взяли участь європейські вчені, юристи, лікарі, представники громадських організацій. Від кафедри філософії в вебінарі взяла участь завідувачка кафедри філософії, проф. Світлана Пустовіт.

Розглядалися питання цілісності, безпеки та суворості глобальних клінічних випробувань. В центрі уваги було об’єднання спільних міждисциплінарних команд та експертів із промисловості, академічних кіл, адвокатських груп, некомерційних організацій та регуляторних установ для вирішення важливих проблем у проведенні та нагляді за клінічними випробуваннями. Зокрема розглядалися питання удосконалення індивідуалізованих дослідницьких даних та покращення доступу до них учасників клінічних досліджень, а також питання відповідальності дослідника щодо моніторингу та етичної експертизи цих даних протягом клінічних досліджень.

Участь в вебінарі та набуті знання сприятимуть подальшому удосконаленню циклу з вибіркової навчальної дисципліни підготовки докторів філософії в аспірантурі та поза аспірантурою «Методологічні та етико-правові засади біомедичних досліджень», що проводить кафедра філософії.