Військова агресія зумовила необхідність швидкої адаптації роботи закладів охорони здоров'я, що в мирний час надавали допомогу цивільному населенню.

Кафедра хірургії та судинної хірургії з перших годин війни активно включилася в роботу на своїй клінічній базі по наданню невідкладної хірургічної допомоги нашим військовим та постраждалому населенню.

Але ця робота не була б ефективною без підтримки наших волонтерів, які в надзвичайно короткі часові терміни та надскладні логістичні умови зуміли мобілізувати зусилля для забезпечення всім необхідним для адекватного результату лікувального процесу.

Завдяки особистим контактам науково-педагогічних працівників та безпосередньо завідувача кафедри, професора Сергія Саволюка була скоординована робота волонтерських штабів (KYIV.HELPING, Наша Всюди, ZDOROVI agency та СВІЙ ДО СВОГО) щодо залучення вкрай необхідних гуманітарних вантажів для потреб клінічної бази від іноземних колег-партнерів з Польщі, Швейцарії, Німеччини, Франції – це були набори хірургічних інструментів (судинних та торакальні), VAC-системи та розхідні до них матеріали, інфузійні розчини, шовний матеріал, знеболюючі та антибактерійні препарати, раньові покриття та антисептики, системи зовнішньої фіксації та електрохірургічні генератори та інструменти, сучасні перев'язувальні матеріали та антикоагулянти, розчини для ентерального та парентерального харчування, турнікети, фіксаційні та мобілізаційні бандажі, тощо.

Особлива цінність допомоги була, коли саме вихованці кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, як то лікар-хірург Юлія Кашпуренко, що очолює волонтерський штаб СВІЙ ДО СВОГО, займаючи активну громадянську позицію, з перших днів були на зв'язку та особисто координували доставку вкрай необхідних вантажів для поранених.