Google search

 
 

19 березня за участі кафедри кардіології відбувся перший Консиліум з воєнної медицини. Тематика заходу була визначена реальними потребами нашого часу.

В перші дні війни НУОЗ України імені П.Л. Шупика отримав пропозицію щодо медичної та навчальної допомоги від групи професорів Ізраїлю. Ізраїльські медики мають великий досвід в лікуванні бойових травм. Професор Олександр Злотник, що народився в Києві та навчався в Київському медичному інституті, зараз очолює кафедру анестезіології та реанімації центру Сороки у госпіталі Беер Шеві. На Консиліумі він читав лекції для українських лікарів щодо первинної допомоги при бойових травмах.

Професор Андрій Базилевич, президент СФУЛТ, детально зупинився на принципах ТССС, MARCH: надання долікарської чи лікарської медичної допомоги в бойових умовах.

Про всі правила накладання турнікетів/джгутів при критичних кровотечах розповів Вадим Флуд, к.мед.н., директор навчального імітаційного центру ЛНМУ імені Данила Галицького.

Асистент кафедри кардіології Віталій Несукай провів майстер-клас з особливостей серцево-легеневої реанімації під час бойових дій, акцентуючи увагу на ефективній допомозі потерпілим.

Стрес-індукована артеріальна гіпертензія та ішемія міокарда під час війни. Як розпізнати та допомогти, ці та багато інших питань були темою, яку розкрила професор кафедри кардіології Марина Долженко.

Дякуємо спікерам та лікарям за їх віддану працю.

Читайте також