Одноденний фаховий семінар «Знеболення при первинній хірургічній обробці рани» було проведено 31 березня та 14 квітня 2022 року кафедрою дитячої анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Тематика семінару продиктована необхідністю надавати медичну допомогу численним пораненим  як військовим, так і цивільним, в тому числі й дітям, внаслідок вторгнення військ російської федерації на територію України.

Протягом семінару розглядались методи загального та реґіонарного знеболення у дорослих та у дітей. Були окреслені різні варіанти вогнепальних поранень та обсяг хірургічного втручання при них, що обумовлює анестезіологічну тактику. Обговорювались можливі ускладнення і заходи щодо їх попередження.  Зокрема було зроблено акцент на стані постраждалого і системні порушення при пораненнях, які необхідно враховувати при проведенні знеболення.

Наприкінці семінару слухачі отримали відповіді на свої запитання, більшість з яких стосувались безпеки пацієнта під час проведення знеболення. Учасники відмітили актуальність теми і висловили бажання в подальшому відвідувати фахові семінари, які організовує НУОЗ України імені П. Л. Шупика.