Google search

 
 

Моральне випробування характеру нації полягає в тому, як громадяни піклуються про хворих і поранених під час життєвих випробувань стихійними діями чи війною. У такі періоди, лікарі підтримують та відстоюють незалежність і територіальну цілісність України, захищаючи здоров'я цивільних та ведучи боротьбу за життя поранених.

Своєчасне та якісне надання медичної допомоги в екстремальних умовах є однією з головних умов збереження життя та профілактики важких ускладнень у поранених  в умовах бойових дій.

Співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії здійснили  практичний внесок та підтвердили непохитну здатність наших медиків розвивати практичну медицину в складних бойових умовах.

З перших днів російської агресії, викладачами кафедри анестезіології та інтенсивної терапії на освітньому порталі кафедри «Лікарській освітній портал» розпочато цикл лекцій з актуальних проблем екстреної медицини. Слухачі визначили найважливішими доповіді: «Тактика інтенсивної терапії при травматичних кровотечах» (професор Олег Лоскутов), «Визначення об’єму крововтрати в умовах масового надходження поранених» та «Інтенсивна терапія синдрому розчавлення тканин (краш-синдрому) (доцент Михайло Бондар) «Тріаж. Вступ до заходів щодо контролю ситуації на місці інциденту» та «Первинний та вторинний огляд та ведення пацієнтів з травмою» (доцент Інна Кучинська), «Екстрені ситуації, зумовлені чинниками зовнішнього середовища: акцент на гіпотермії» та «Компресивно-роздавлююча травма» (доцент Юрій Марков), «Синдром тривалого здавлення тканин. Принципи лікування» (доцент Сергій Недашківський) та інші.

Цикл триває: станом на середину березня «Лікарський освітній портал» відвідало та прослухали дані лекції понад 30 000 слухачів. Отримано чимало позитивних відгуків колег, які виокремили серед іншої важливої інформації особистий досвід лекторів-лікарів у наданні допомоги в екстремальних умовах та адаптації загальноприйнятих підходів у світі до наших вітчизняних реалій оскільки вся інформація придатна до негайного застосування у бойових умовах, враховуючи нагальні потреби України, зумовлені воєнними подіями.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу