Google search

 
 

З 2005 року Міжнародний протираковий союз щорічно 4 лютого відзначає Всесвітній день боротьби проти раку (World Cancer Day). 2022-й рік проходить під гаслом: «Створіть майбутнє без раку. Час діяти зараз», що дає можливість привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадати про те, наскільки небезпечні та поширені зараз онкологічні захворювання.

Долучилися до відзначення Всесвітнього дня боротьби проти раку і співробітники кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, які взяли активну участь у проведенні міської науково-практичної конференції на тему: «Рак шийки матки – проблема сучасності. Менеджмент патології шийки матки UACCP». Конференція відбулася  3 лютого в КНП «Київський міський клінічний онкологічний центр» для лікарів акушер-гінекологів, онкогінекологів, лікарів загальної практики та сімейної медицини м. Києва, слухачів кафедри онкології. 

З вступним словом виступили:

- в. о. директора КНП «КМКОЦ», к.мед.н. Олександр Клюсов. Він провів порівняння світових та київських результатів лікування хворих на рак шийки матки, накреслив перспективи, сформулював задачі, з вирішенням яких не слід зволікати – оперативно вирішувати їх як на рівні держави, так і на рівні міста;

- завідувач кафедри онкології, професор Прокіп Гордійчук. У своєму виступі він звернув увагу на напрямки, які покращать результати лікування хворих на рак шийки матки, а саме: проведення  скринінгових обстежень у цільовій групі ризику, вакцинація проти  вірусу папіломи людини, розробка алгоритму ранньої діагностики захворювання та проведення інформаційної обізнаності населення.

З базовими доповідями виступила основний організатор заходу доцент кафедри онкології  НУОЗ України імені П. Л. Шупика, завідувачка відділенням онкогінекології КНП «КМКОЦ» Олена Манжура. На основі статистичних даних по м. Києву засвідчила, що впродовж останніх десяти років рання діагностика і своєчасне лікування хворих на рак шийки матки покращилися на 25%, що є важливим досягненням служби. Сформувала конкретні напрямки роботи для акушер-гінекологічної та онкогінекологічної служби м. Києва, які лягли в основу резолюції конференції.

Впровадження досягнень сучасної онкології в практичну діяльність онкогінекологічної служби допоможе покращити онкологічні результати лікування, збільшити показник повного одужання пацієнтів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 90% - 5 Голосів
Корисність матеріалу: 90% - 5 Голосів
Доступність матеріалу: 90% - 5 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також