Google search

 
 

Згідно з угодою про співпрацю №3 між НУОЗ України імені П.Л. Шупика та Управлінням охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації від 12.03.2021 р. на базі Черкаської медичної академії викладачами кафедри ортопедії і травматології №1 був проведений виїзний цикл тематичного удосконалення. Цикл тематичного удосконалення під назвою  «Остеохондроз хребта.

Вертеброгенні артропатії» відбувся з 01 по 15 грудня 2021 року відповідно до наказу №416-В Управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації. На циклі проходили навчання 14 лікарів ортопедів-травматологів, невропатологів та нейрохірургів. Слухачі прибули з лікарень та консультативно-діагностичних центрів міста Черкаси та Черкаської області.

Лекції, семінари та практичні заняття проводились як в дистанційному режимі, так і в звичайному з можливістю безпосереднього спілкування між слухачами та викладачем. Для проведення практичних занять використовувались клінічні бази лікарень міста Черкаси. Слухачі мали можливість відвідувати операційну та брати участь в проведенні хірургічних втручань тематичним хворим в якості асистентів. В той час, як частина слухачів мали можливість взяти безпосередню участь в клініко-діагностичному  процесі, інша частина знайомилась з методиками клінічного обстеження, інструментальної діагностики, медикаментозного та хірургічного лікування хворих з вертеброгенними артропатіями в дистанційному режимі. Особливу зацікавленість слухачів викликами вертеброгенні артропатії, пов’язані з позиційними тунельними синдромами судинно-нервових комплексів магістральних артерій. Такі позиційні синдроми сприяли формуванню патологічного рухового стереотипу, внаслідок чого виникало хронічне перевантаження суглобів при звичайних побутових ситуаціях. Так виникали позиційні вертеброгенні артропатії при синдромі компресії хребтової артерії.

В операційній слухачі вивчали особливості укладання хворих з позиційно-динамічною компресією, введення в наркоз та анестезіологічного забезпечення. В процесі асистенції слухачі мали можливість безпосередньо спостерігати верифікацію змін структурного характеру, що демонструють процес компресії хребтової артерії.

Практичні заняття, що проводились безпосередньо з тематичними пацієнтами викликали щире задоволення слухачів за корисно проведений час, збагачення новими знаннями і навичками.

Лекції та семінарські заняття проходили в чудовому маєтку, збудованому польськими магнатами та відреставрованому на кошти Черкаської обласної держадміністрації. Аудиторія та навчальні кімнати обладнані сучасними технічними засобами, необхідними для проведення занять на циклі в аудиторно-дистанційному режими. Особливу подяку колектив кафедри хоче висловити керівнику Центру підвищення кваліфікації лікарів, к.м.н. Володимиру Дроботенко.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також