Фаховий семінар,  який відбувся  14 грудня 2021 на одній з клінічних  баз кафедри неврології  №1 (КМКЛ №9, вул. Ризька, 1) сколихнув  живу дискусію на болючу в неврології  тему: бокового  аміотрофічного склерозу .  Наукові пошуки відповідей на питання причин виникнення, ранньої діагностики та  ефективної  терапії  цієї неухильно прогресуючої  хвороби,  не припиняються  в Україні та в світі.

Власне одну з таких наукових робіт представив  на семінарі аспірант кафедри Володимир Костенко (науковий керівник проф. Юрій Головченко).  Тема дисертації:  «Особливості диференційної діагностики, перебігу та визначення важливості немоторних симптомів при хворобі рухового нейрону».

Основні  меседжі проведеної  роботи:

• У структурі немоторних симптомів у хворих на БАС переважають шлунково‑кишкові порушення.
  • Наявність у пацієнтів немоторних симптомів свідчить про мультисистемний характер цього фатального захворювання.
  • Використання шкали немоторних симптомів у пацієнтів із БАС на ранніх стадіях хвороби дасть змогу неврологам своєчасно виявляти та корегувати терапію немоторних порушень, що значно вплине на якість життя пацієнтів.

Корисність матеріалу: 72.5% - 2 Голосів