Вакцинація - найдієвіший інструмент профілактики вакцинокерованих інфекцій. Особливо це набуває актуальності в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Враховуючи необхідність у масовому охопленні щепленнями проти COVID-19 населення України, 01 та 02 грудня 2021 р. науково-педагогічними працівниками Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика проведено тренінг щодо проведення вакцинації для лікарів-інтернів кафедри терапії та ревматології за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України.

Тренінг відкрив академік НАН ВО України, професор, директор Інституту сімейної медицини Олег Шекера. Тренерами заходу виступили фахівці високого ґатунку - завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології професор Алла Волоха, доценти кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Тетяна Бухановська та Тетяна Титова, асистент кафедри медицини невідкладних станів к. мед. н. Аліна Бойко.

Під час тренінгу лікарі-інтерни ознайомилися з різними видами  вакцин, що застосовуються на території України для профілактики коронавірусної хвороби, правилами організації і техніки проведення щеплень, відпрацювали практичні навички з надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій / ускладнень та ін.

Після завершення тренінгу його учасники отримали відповідні сертифікати.

Фото 1. Викладачі НУОЗ України імені П. Л. Шупика Тетяна Бухановська та Алла Волоха з директором Інституту сімейної медицини Олегом Шекерою та лікарями-інтернами кафедри терапії та ревматології.

Фото 2. Викладач НУОЗ України імені П. Л. Шупика Аліна Бойко з лікарями-інтернами відпрацьовують практичні навички надання невідкладної допомоги.

Актуальність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів