Google search

 
 

Співробітниками кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії спільно із лікарями Центру дитячої кардіології та кардіохірургії організована та проведена друга фахова школа дитячої кардіології. Концепція цього заходу полягає в глибокому вивченні одного з проблемних питань серед захворювань серця у дітей.

Проведення таких шкіл має на меті об’єднання спеціалістів, які займаються дітьми із кардіологічною патологією, досягнення взаєморозуміння, обмін досвідом, вироблення спільного підходу в тактиці ведення пацієнтів. Адже дитяча кардіологія охоплює дуже великий спектр патологій з їх варіантами і, відповідно, можливість великої кількості сценаріїв перебігу захворювання у конкретного пацієнта.

В цьому році ми розбиралися в захворюваннях атріо-вентрикулярних клапанів у дітей: від ембріології до спостереження після хірургічної корекції. Доповіді були присвячені анатомії та ембріональному розвитку мітрального та тристулкового клапанів, особливостям оцінки клапанів при ехокардіографії, оцінці ступеню вираженості стенозу та недостатності, діагностичним особливостям аномалії Ебштейна та дисплазії тристулкового клапана, показам до медикаментозного та хірургічного лікування патології мітрального та тристулкового клапанів, чи потрібні обмеження в способі життя. Дитячим кардіологам, окрім діагностики, також необхідно знати, що робиться в операційній та у відділенні інтенсивної терапії, і про це також йшла мова під час фахової школи.

Доповідачами школи дитячої кардіології є не тільки спеціалісти, які працюють в кардіохірургічному центрі, а також і дитячі кардіологи з різних куточків України. В цьому році наші колеги зі Львову представили унікальні клінічні випадки зі своєї практики.

На завершення школи ми провели вікторину із запитаннями по темам доповідей. Це дозволило ще раз повторити і зробити акценти на головних тезах, що прозвучали під час всієї школи. Переможці вікторини були відзначені подарунками.

Вже заплановано проведення третьої та четвертої шкіл дитячої кардіології в 2022 році.

Пропонуємо стежити за оновленням інформації на сайті Української асоціації дитячої кардіології: https://www.ukrainian-association-of-pediatric-cardiology.org/ та на сторінці кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика: https://www.facebook.com/cardio.nmapo/

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також