Google search

 
 

28-30 жовтня 2021 року кафедра офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика спільно з ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України» провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Рефракційний пленер 21», яка проходила у Міжнародному конгрес-центрі, Український дім, м. Київ, Хрещатик 2.

У роботі заходу взяли участь понад 350 лікарів офлайн та понад 3500 лікарів офтальмологів, лікарів офтальмологів дитячих та оптометристів України онлайн, в тому числі фахівці офтальмологи з Швейцарії, Польщі, Австрії, Німеччини, Болгарії, Великобританії, Фінляндії, Латвії, Литви та Білорусії. Мета конференції – поширення новітніх знань та навичок з офтальмології і оптометрії.

Програма конференції включала одинадцять пленарних засідань тематичних лекцій у двох залах; п’ять сателітів та тринадцять тренінгів за різними напрямами офтальмології, які безперервно і паралельно проводилися в трьох змодельованих навчальних кімнатах та кожні дві години зміняли один одного протягом трьох днів і мали відеозапис та пряму трансляцію на ютуб.

Крам того, в рамках конференції було зареєстровано в НУОЗ України імені П.Л. Шупика та проведено на госпрозрахунковій основі майстер-клас «Сучасні можливості офтальмопластичної хірургії» для 20 лікарів офтальмологів (8 навчальних годин).

Завдяки впровадженню передових технологій, протягом конференції слухачі з усіх регіонів України мали можливість не тільки відвідати лекції та майстер-класи провідних іноземних спеціалістів із Болгарії (prof. Christina Grupcheva), Німеччини (prof. Gerd U. Auffarth), Швейцарії (prof. Schweizer Helmer), Ірландії (prof. Jonathon Bench BSc.), Латвії (Slabtsova Olena, Валдіс Вальтерс) та Польщі (prof. Andrzej Gzybowski) пряма трансляція усіх засідань, лекцій та тренінгів відбувалася on-line у виставочному центрі, а також в Internet на YouTube.

Окрема увага була приділена навчанню молодих українських вчених-офтальмологів, інтернів та оптометристів. Для них була виділена окрема ХІ секція та інтерактивна сучасна платформа. Молоді фахівці з усіх куточків України мали можливість доповісти про свої дослідження. Крім того, опановувати навички підбору контактних лінз, роботи на сучасному офтальмологічному та лазерному обладнанні на спеціально відведених тематичних майстер-класах, протягом яких були проведені жваві дискусії, розглянуті та обговорені клінічні приклади і складні випадки, надані відповіді на численні запитання. Перша в Україні секція «Young ophthalmologist» за участю тематичних пацієнтів і одночасно 50 лікарів офлайн та 150 лікарів онлайн відбулися в третій день заходу у Виставковій залі Міжнародного конгрес-центру.

В перший день науково-практичної конференції «Рефракційний пленер `21» було проведено урочисте відкриття спеціалізованої виставки діагностичного обладнання, апаратури, лазерної оптичної, оптико-електронної техніки, фармакологічної офтальмологічної продукції, окулярів та лінз в який взяли участь понад 22 провідні закордонні та вітчизняні компанії, а також церемонія нагородження: відзнаками та медалями учасникам та партнерам заходу.

В рамках науково-практичної конференції «Рефракційний пленер `21» прочитано ряд показових лекцій: актову лекцію «Мистецтво лікування катаракти» (завідувачем кафедри офтальмології, головою правління ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України», член-кореспондентом НАМН України Сергієм Риковим); «Горизонт подій в офтальмології – точка неповернення при катаракті та глаукомі» (професором кафедри офтальмології Іриною Шаргородською); «Роль оксиду азоту в розвитку первинної відкритокутової глаукоми та сучасні підходи до лікування» (професором кафедри офтальмології Оксаною Петренко); «Хірургія паралітичної косоокості – випадок із практики» (доцентом кафедри офтальмології Юрієм Баріновим), «Менеджмент хірургічного лікування субмакулярних крововиливів різної етіології» (доцентом кафедри офтальмології Дмитром Жмуриком), «Комбіноване хірургічне лікування діабетичної макулопатії (закрита субтотальна вітректомія та факоемульсіфікація): плюси та мінуси» (професором кафедри офтальмології Сергієм Могілевським та доцентом кафедри офтальмології Юлією Панченко), «Можливості сучасних навігаційних та паттерн-лазерних систем в лікуванні гігантських розривів периферії сітківки та локальних регматогенних відшарувань сітківки» (асистентом кафедри офтальмології Олегом Пархоменком).

Проведено чотири міждисциплінарні секційні засідання з нейроофтальмологами, ендокринологами – «Нейро-офтальмологічні аспекти офтальмопластики», «Естетика органу зору – на стику спеціальностей», «Ендокринна орбітопатія: мульти-дисциплінарний підхід» та дерматологами, онкологами – «Дерматоонкологія в практиці офтальмолога». Розглянуті питання: «Комплексний підхід до діагностики і лікування ендокринної орбітопатії», «Офтальмологічні аспекти ендокринної орбітопатії», «Ургентна і планова декомпресія орбіт», «Рідкісні внутрішньоочні пухлини дитячого віку», «Немеланомний рак шкіри низького та високого ризику», «Персоналізований підхід до терапії базальноклітинних карцином високого ступеню ризику в периорбітальній зоні», «Пластичні операції на повіках» тощо.

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Рефракційний пленер `21» стала ще одним доказом актуальності проблем аномалій рефракції, катаракти та глаукоми і, що найголовніше, усвідомлення українськими лікарями важливості ролі офтальмолога та оптометриста у лікуванні та профілактиці сліпоти від офтальмологічних захворювань.

В рамках науково-практичної конференції відбулася нарада опорної кафедри офтальмології та представників суміжних кафедр з питань вдосконалення програм підготовки спеціалістів офтальмологів, дитячих офтальмологів та оптометристів. Проведено засідання ЕПК НАМН та МОЗ України «Офтальмологія та тканинна терапія».

Учасниками зібрання було обговорено та прийнято проект резолюції конференції, обговорено розробку уніфікованих клінічних протоколів та настанов – «Катаракта», «Глаукома», «Косоокість», «Захворювання сухого ока», «Оптометрія»; заплановано проведення шостої науково-практичної конференції з міжнародною участю «Рефракційний пленер `22»  у наступному 2022 році (6-8 жовтня).

Більшість делегатів та гостей науково-практичної конференції відзначили високий професійний та організаційний рівень її проведення. 

Актова відео-лекція «Мистецтво лікування катаракти» (завідувача кафедри офтальмології, голови правління ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України», член-кореспондента НАМН України Сергія Рикова) доступна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=MVtCXCSVZvY 

Звернення завідувача кафедри офтальмології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, голови правління ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України», член-кореспондента НАМН України Сергія Рикова до учасників конференції напередодні її відкриття доступне за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Fo7VHDUiRfU

28 жовтня 2021 року

Пленарний зал (відкриття) за посиланням: https://youtu.be/MVtCXCSVZvY

Панорамний зал: https://youtu.be/A0kD3Uz2Efs

Виставкова зала: https://youtu.be/PT9ynltWBsw3     

29 жовтня 2021

Пленарний зал: https://youtu.be/y3Kj0h8UmoI

Панорамний зал: https://youtu.be/79xHL0FEPck

Виставкова зала: https://youtu.be/VIbrvPYcpPE 

30 жовтня 2021 року

Виставкова зала: https://youtu.be/Bkg7gR-9j2k                                        

Програма науково-практичної конференції «Рефракційний пленер`21» за посиланням: https://plener.kiev.ua/про-конференцію/програма-конференції/ 

Майстер-класи в ТРЕНІНГОВОМУ ЦЕНТРІ будуть в запису з 3 листопада на сайті www.plener.kiev.ua

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 91.86% - 7 Голосів
Корисність матеріалу: 92% - 7 Голосів
Доступність матеріалу: 92.14% - 7 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також