21-22 жовтня 2021 р. у м. Київ відбувся черговий XV з’їзд Асоціації акушерів-гінекологів України «Акушерство, гінекологія, репродуктологія: актуальні та дискусійні питання». Форма проведення – змішана (онлайн/офлайн). Захід проводився з дотриманням протиепідемічних заходів.

Захід внесено в «Реєстр з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково–практичних конференцій, які проводитимуться у 2021 р.» (№ 11), затверджений МОЗ та НАМН України.

Організаторами заходу виступили Міністерство охорони здоров’я України, Національна академія медичних наук України, ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України», Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика та Український державний інститут репродуктології, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені Академіка О. М. Лук’янової НАМНУ».

Делегати з’їзду з усіх обласних осередків Асоціації акушерів-гінекологів таємним голосуванням переважною більшістю голосів обрали президента Асоціації, яким вдруге став академік НАМН України, ректор Національного медичного університету, професор Валерій Запорожан.

В рамках конференції було представлено 136 доповідей провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців в галузі акушерства та гінекології по 13 секціям. Паралельна трансляція онлайн велась 2 дні з 2-х залів. Розглянуто наступні питання:

• досягнення та проблеми репродуктивної медицини;
  • вплив Covid-19 на репродуктивне здоров’я;
  • проблемні питання акушерства в Україні в сучасних умовах;
  • аналіз материнської смертності та шляхи її зниження;
  • перинатальна медицина та медицина плода;
  • досягнення та проблеми гінекології;
  • невідкладні стани в акушерсько–гінекологічній практиці: сучасні підходи до діагностики та надання допомоги;
  • сучасні аспекти екстрагенітальної патології;
  • інтенсивна терапія та анестезіологія в акушерсько-гінекологічній практиці;
  • інноваційні хірургічні технології в гінекологічній клініці (з відеопрезентаціями оперативних втручань);
  • проблемні питання онкогінекології;
  • жіноче здоров’я у різному віці;
  • проблеми організації, навчання, підвищення кваліфікації, міждисциплінарної взаємодії в акушерстві та гінекології.

У рамках заходу проведено засідання Молодіжного фахового товариства акушерів та гінекологів України UNTOG (Ukrainian Network of Trainees in Obstetrics and Gynaecology –  Українська мережа стажерів з акушерства та гінекології), що є дійсним членом відповідного Європейського товариства   (ENTOG), і наукова секція для молодих вчених.

У холах була організована виставка фармацевтичної продукції, медичної техніки та виробів медичного призначення, медичної літератури.

У заході взяли участь головні (позаштатні) спеціалісти з акушерства та гінекології департаментів охорони здоров’я ОДА, Київської міської державної адміністрації, практичні лікарі, представники профільних кафедр медичних університетів, академій та інститутів МОЗ та НАМН України.

Матеріали з’їзду (статті) надруковані у № 1 та № 2 «Збірника наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України» за 2021 р. та збірці тез.

У перервах та під час дружньої вечері учасники мали можливість для обміну думками та неформального спілкування.

Всі учасники заходу відмітили високий науковий та організаційний рівень його підготовки.