Ураження нервової системи - найчастіше ускладнення цукрового діабету. При цьому в патологічний процес залучаються всі відділи нервової системи. Найчастішою формою цього ускладнення є діабетична полінейропатія, при якій не лише погіршується якість життя пацієнтів, але і значно зростає ризик розвитку синдрому діабетичної стопи, ампутації нижніх кінцівок.

Багато питань діагностики та лікування пацієнтів з діабетичною подінейропатією залишаються суперечливими. Для розробки нових рекомендацій щодо проведення скринінгу, діагностики та лікування діабетичної полінейропатії в кінці 2020 було скликано нараду провідних світових експертів в цій області, які в результаті  дводенної роботи прийшли до консенсусу щодо підходів до ведення таких хворих. Дані рекомендації були опубліковані 21-го вересня в одному з провідних діабетологічних журналів світу Diabetes Research and Clinical Practice у вигляді статті

«Screening, diagnosis and management of diabetic sensorimotor polyneuropathy in clinical practice: International expert consensus recommendations» (переклад: Скринінг, діагностика та лікування діабетичної сенсомоторної полінейропатії в клінічній практиці: рекомендації міжнародних експертів щодо консенсусу).

У роботі над створенням цього консенсуснуго документу брали участь професори-діабетологи з США, Великобританії, Німеччини та інших країн. У цю групу також входив та був одним з авторів публікації, завідувач кафедри діабетології Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика член-кореспондент НАМН України професор Борис Маньковский.

Нові міжнародні рекомендації сприятимуть поліпшенню лікування пацієнтів з цукровим діабетом, ускладненим діабетичної полинейропатією.