Google search

 
 

10–12 червня 2021 року кафедра офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика спільно з ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України» провели науково-практичну конференцію дитячих офтальмологів та оптометристів України з міжнародною участю «Своє дитинство треба бачити `2021», яка проходила у офлайн та онлайн-режимі.

На початку конференції офлайн зареєструвалися 275 та підключилися 519 лікарів офтальмологів, лікарів офтальмологів дитячих та оптометристів України. Протягом трьох днів до конференції підключилися понад 4589 лікарів, у тому числі фахівці офтальмологи з Казахстану, Польщі, Латвії, Литви та Білорусії. 

Мета конференції – поширення новітніх знань та навичок з офтальмології, офтальмології дитячої і оптометрії. 

Програма конференції включала сім секційних засідань тематичних лекцій та 5 майстер-класів з елементами Wetlab. 

Завдяки впровадженню передових технологій, протягом конференції слухачі з усіх регіонів України мали можливість підключитися до лекцій та майстер-класів провідних вітчизняних та іноземних спеціалістів із Польщі (Krzysztof Dowgierd), Казахстану (Asel Sharipova), Латвії (Olena Slabtsova). Пряма трансляція усіх лекцій та майстер-класів відбувалася on-line в Internet на YouTube. 

Окрема увага була приділена навчанню молодих українських вчених-офтальмологів дитячих, інтернів та оптометристів. Вони мали можливість офлайн та підключитися для опанування навичок з підбору контактних лінз, роботи на сучасному обладнанні для визначення хвороби червоного ока та підбору засобів корекції на спеціально відведених тематичних майстер-класах, протягом яких в офлайн та онлайн-режимах були проведені жваві дискусії, розглянуті та обговорені клінічні приклади і складні випадки, надані відповіді на численні запитання. 

Уперше в Україні майстер-класи «Оптометричний погляд на проблему «Сухого ока» у дітей», «Алгоритми підбору мультифокальних контактних  лінз. Розбір складнощів у роботі з пацієнтами» та «Методи діагностики функції зору на близькій відстані при підборі м’яких контактних лінз» за участю тематичних пацієнтів і одночасного підключення 250 лікарів відбулися у другий і третій день заходу. 

У рамках науково-практичної конференції «Своє дитинство треба бачити `2021» прочитано ряд актових лекцій: актову відео-лекцію «Вроджена глаукома – Європейська настанова офтальмологу» (завідувачем кафедри офтальмології, головою правління ГО «Асоціація дитячих офтальмологів та оптометристів України», професором Сергієм Риковим); «Актуальні питання нейропротекторної терапії в дитячому віці» (професором кафедри офтальмології Іриною Шаргородською); «Сучасні можливості в реабілітації пацієнтів з анофтальмом» (професором кафедри офтальмології Оксаною Петренко).

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Своє дитинство треба бачити `2021» стала ще одним доказом актуальності проблем аномалій рефракції, катаракти та глаукоми і, що найголовніше, усвідомлення українськими лікарями важливості ролі офтальмолога дитячого та оптометриста у лікуванні та профілактиці сліпоти від офтальмологічних захворювань у дітей. 

У рамках науково-практичної конференції відбулася нарада опорної кафедри офтальмології та представників суміжних кафедр з питань удосконалення програм підготовки спеціалістів офтальмологів, дитячих офтальмологів та оптометристів. Проведено засідання ЕПК НАМН та МОЗ України «Офтальмологія та тканинна терапія». 

Учасниками зібрання було обговорено та прийнято проект резолюції конференції, обговорено розробку уніфікованих клінічних протоколів та настанов – «Косоокість», «Хвороба сухого ока», «Оптометрія»; заплановано проведення науково-практичної конференції з міжнародною участю «Своє дитинство треба бачити `22»  у наступному 2022 році. 

Більшість учасників науково-практичної конференції відзначили високий професійний та організаційний рівень її проведення. 

Перший день конференції доступний для перегляду за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=xAWWYEf8qbs 

Другий день конференції доступний для перегляду за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=yvBmZlKUkNY 

Третій день конференції доступний для перегляду за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Ew4V1YnBHDk

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.25% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 87% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 87.25% - 4 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також